Basketbalisté Brna mají ligový bronz

Basketbalisté Brna získali poprvé v lize medaili. V boji o bronz porazili Ústí nad Labem 2:1 na zápasy, rozhodující utkání vyhráli na domácí palubovce 71:67.

Basketbal - ilustrační foto

Sérii dvou čekatelů na cenný kov rozehráli lépe Severočeši, kteří v úvodním duelu v Brně zvítězili 84:80. V sobotu však svěřenci trenéra Lubomíra Růžičky odpověděli výhrou 82:77 v Ústí a dnes pro sebe rozhodli další vyrovnaný zápas.

Domácím vyšel lépe první poločas, v němž vedli až o deset bodů. V třetí čtvrtině si udržovali mírný náskok hosté, ale závěr patřil brněnskému celku, který se dočkal medaile deset let po svém založení. Nejlepším střelcům vítězů byl Marko, jenž dal 16 bodů včetně čtyř trojek ze šesti pokusů. V ústeckém týmu dali po 15 bodech Spencer s Autreym.

Play off basketbalové ligy mužů - o 3. místo:
Brno - Ústí nad Labem 71:67 (20:12, 35:33, 53:51)
Nejvíce bodů: Marko 16, Mišula 11, Mickelson 10 - Spencer, Autrey po 15, Pecka 13. Konečný stav série: 2:1.