Basketbalisté Brna vítězstvím v Kolíně potvrdili vedení, uspěly i Žabiny

Vedoucí mužstvo basketbalové ligy Brno zvítězilo ve 4. kole nadstavby v Kolíně 92:75. Moravané porazili Středočechy znovu po dvou týdnech a pojistili si první místo v tabulce, na které se dostali po středečním kole. Kolín klesl na poslední osmou pozici skupiny A1.

Basketbal - ilustrační foto.

Domácí favorizovaným Brňanům, kteří v pátek vyřadili ve čtvrtfinále poháru Nymburk, vzdorovali polovinu utkání. První čtvrtinu těsně vyhráli a do kabin šli za stavu 43:44. Ve třetí části získali hosté šestibodový náskok a v závěrečné čtvrtině už dominovali.

Domácí táhl s 22 body Adam Číž, jenž trefil pět trojek, Jakub Petráš zase doskočil 14 míčů. V hostujícím týmu se hned šest hráčů dostalo do dvojciferných hodnot nastřílených bodů, Viktor Půlpán byl nejlepší se sedmnácti.

Žabiny zvítězily v Ostravě a vyhrály i sedmý letošní zápas

Basketbalistky Žabin zvítězily v 17. ligovém kole jednoznačně 80:50 v Ostravě a pojistily si druhé místo v tabulce za suverénním USK Praha a před městským rivalem Královým Polem. Úřadující vicemistryně a vítězky poháru si připsaly sedmou soutěžní výhru za sebou v tomto kalendářním roce.

Ostrava, jež naopak čeká na ligové vítězství od začátku prosince, držela s favoritem krok jen v první čtvrtině, kterou prohrála 17:18. Poté už hráčky brněnského celku navyšovaly náskok.

Nejlepší střelkyní zápasu byla ostravská Anacia Wilkinsonová, jež k 20 bodům přidala 13 doskoků. Double double si připsala i hostující Elissa Cunaneová za 17 bodů a 10 doskoků.