Detroit - Denver 100:119Basketbalisté Denveru mají jisté prvenství v divizi, Milwaukee podlehlo Indianě

Po čtyřech porážkách v řadě basketbalisté Denveru zvítězili v Detroitu 119:100. Díky 47. výhře v sezoně NBA si už zajistili první místo v Severozápadní divizi a uhájili náskok na prvním místě v Západní konferenci před Sacramentem. Kings zvítězili 101:96 nad Brooklynem a mají jistotu, že poprvé od sezony 2005/06 budou mít po základní části na kontě více výher než porážek. Neuspěl lídr soutěže Milwaukee, které prohrálo 123:139 s Indianou.

Forward Denveru Nuggets Michael Porter Jr.

Denver se po čtyřech překvapivých porážkách potřeboval chytit a duel s nejhorším týmem soutěže Detroitem k tomu byl ideální příležitostí. Zvláště když Pistons chybli nejlepší střelci Cade Cunningham a Bojan Bogdanovič. Jenže Detroit se nechtěl vzdát a v poločase vedl o šest bodů a ještě deset minut před koncem držel s favoritem krok. Jenže pak Nuggets šňůrou 24:4 zápas rozhodli ve svůj prospěch.

Nejlepším střelcem byl s 30 body, 10 doskoky a devíti asistencemi nejužitečnější hráč soutěže Nikola Jokič. Detroit měl sedm dvouciferných střelců, ale jen Rodney McGruder se dostal na 20 bodů. "Pro nás to je dobrá výhra. Zajistili jsme si divizní titul a play off a ukončili sérii proher. Od tohoto zápasu bychom se zas měli odrazit k něčemu mimořádnému," řekl trenér Denveru Michael Malone.

Sacramento prožívá nejlepší období za 17 let. Zatímco v sezoně 2005/06 mu 44 výher stačilo jen na osmé místo v konferenci, nyní se 42 vítězstvími drží druhou příčku, kterou uhájilo výhrou nad Brooklynem. Velký podíl na úspěchu měl Domantas Sabonis, který zaznamenal 24 bodů a 21 doskoků.

"Zažil jsem tu, když jsme byli na úplném dnu a viděl jsem tu frustraci fanoušků a lidí v klubu. A je moc hezké být na té druhé straně a prožívat tyhle časy," prohlásil třicetiletý Harrison Barnes.

Milwaukee si vybralo slabší den v obraně a Indianě dovolilo 22 trojek. Pacers uspěli, i když jim chyběl nejlepší hráč Tyrese Haliburton. Jenže absenci nahradili týmovým výkonem, osm hráčů mělo dvouciferný počet bodů. Andrew Nembhard dal 24 bodů, Aaron Nesmith 22 bodů včetně šesti trojek. V dresu Bucks, kteří také postrádali několik hráčů včetně pivota Brooka Lopeze, dal Janis Adetokunbo 25 bodů, ale kvůli nasbíraným faulům odehrál jen 26 minut.

Phoenix po třech porážkách vyhrál 116:113 nad Orlandem. Zápas rozhodl Josh Okogie, který pět minut před koncem dal klíčovou trojku za vyrovnaného stavu a Suns si drželi od té doby vedení i díky trestným hodům. Okogie pak vedení udržel i v posledních vteřinách, kdy zablokoval pokus Paola Banchera o vyrovnávací trojku.

1.Denver70472367,1
2.Minnesota70353550,0