Basketbalisté mistrovské Opavy zdolali v duelu neporažených týmů USK

Basketbalisté mistrovské Opavy vyhráli i pátý zápas v sezoně. Obhájci titulu uštědřili v duelu dosud neporažených týmů první prohru v novém ročníku USK Praha, na jehož hřišti zvítězili 82:71. Tabulku vedou před rovněž stoprocentními Pardubicemi, které ale mají odehrané jen tři zápasy. Čtvrtou výhru v sezoně vybojoval Kolín, který přehrál 79:60 Brno.

Radost basketbalistů Opavy.

Slezany dotáhl v dramatickém vyrovnaném duelu k výhře Jakub Šiřina. Kapitán úřadujících šampionů nastřílel 28 bodů, navíc přidal šest asistencí a pět doskoků. Po přestávce pomohl po nevydařené druhé čtvrtině 14 body k obratu skóre. Hosté těžili i z trestných hodů, kterých se na Folimance střílelo celkem 78. Opava měla 49 šestkových pokusů, z nichž 36 proměnila.

Trenér vítězů Petr Czudek měl z výhry radost. „Jsme rádi, protože USK tady porazilo jak Nymburk tak Brno. Tady si věří,“ konstatoval. „USK hlavně v druhé čtvrtce dalo 28 bodů, a to byl problém. Třetí čtvrtka, jako první, nám vyšla. Odskočili jsme a pak už jsme to zkušeně dohráli. Výborný zápas dnes Kuba Šiřina, který to vzal na sebe a dal tu důvěru spolu s Martinem Gniadkem,“ pochválil dvě zkušené opory.

Trenér domácích Frank Kuhn litoval, že jeho svěřenci nadějně rozehraný zápas nedotáhli. „První dvě čtvrtiny jsme hráli dobrý basketbal a do přestávky jsme šli s malým náskokem, ale to proti týmu jako Opava nestačí. Hrají opravdu dobrý basketbal a kombinují řadu stylů obrany a útoku. Na to abyste proti nim vyhráli, musíte hrát v podstatě perfektní basketbal a my jsme dnes měli pár hráčů, kteří neměli úplně svůj den,“ uvedl.

Kolín zvládl duel s Brnem, které v minulém kole získalo skalp Nymburka, bez zaváhání. Holden Redparth pomohl k výhře 23 body, Jakub Petráš zaznamenal double double za 22 bodů a 12 doskoků. Slavia zdolala na domácím hřišti Děčín 80:76 a připsala si druhou výhru v sezoně. Lesley Varner k tomu přispěl 32 body a 12 doskoky. I pátý zápas v sezoně naopak prohrála Ostrava, která na hřišti Olomoucka podlehla 88:97.