Basketbalisté Nymburka a Opavy srovnali na čele ligy krok

Basketbalisté Nymburka pokořili popáté v ligové sezoně stobodovou hranici a Ústí nad Labem v 11. kole porazili 102:85. Vydařenou premiéru v dresu domácího klubu prožil Lukáš Palyza, který se po přestupu z Olomoucka uvedl 15 body a potvrdil své střelecké kvality. Krok s Nymburkem v sezoně srovnala Opava, která porazila USK Praha 92:79 a dotáhla se na úřadující šampiony v čele tabulky.

Martin Kříž z Nymburka (uprostřed) během utkání 1. kola skupiny B basketbalové Ligy mistrů

Jednatřicetiletý Palyza, jenž se do týmu šestnáctinásobného mistra vrátil po více než šesti letech, proměnil čtyři tříbodové pokusy ze šesti. Více bodů zapsal jen kapitán Vojtěch Hruban, který byl s 24 body nejlepším střelcem zápasu. Hosté se ve druhém poločase museli obejít bez zraněného Lamba Autreyho.

Opava porazila USK, který před dvěma týdny získal skalp Nymburka a ukončil tak jeho více než dvouletou neporazitelnost v domácí lize. Slezané hostující tým zatlačili v úvodní čtvrtině a náskok uhájili, přestože Pražané po přestávce mohutně dotahovali. Filip Zbránek k výhře přispěl 23 body, Martin Gniadek dal o bod méně. Za USK se Zbránkovi vyrovnal Jan Štěrba.

Stobodovou hranici překonal i Kolín, který vyhrál na hřišti Děčína 105:75.