Basketbalisté Nymburka otočili zápas proti Pardubicím a oplatili jim prohru

Basketbalisté mistrovského Nymburka porazili v 7. kole ligové nadstavby Pardubice 87:80 a oplatili soupeři prosincovou domácí porážku. Obhájci titulu se po 20. výhře v sezoně přiblížili k vedoucímu Brnu, které bude hájit první místo až v neděli v hale Ústí nad Labem.

Nate Watson v dresu Nymburku na archivním snímku.

Nymburk se s pátými Pardubicemi dostal ve vzájemné bilanci v sezoně do vedení 2:1. Ve třetím zápase ve druhé čtvrtině prohrával až o jedenáct bodů (22:33), ale i díky následné desetibodové šňůře ještě do poločasové přestávky skóre otočil. Hosté si ještě ve třetí části vzali vedení zpět, ale mistrovský tým dal od stavu 64:67 dalších osm bodů v řadě a už si vydřené vítězství pohlídal. Eric Lockett se na výhře podílel 24 body a 12 doskoky, pardubický Robert Rikič měl bilanci 23 a 10.

"Nerozumím tomu úvodu utkání. Když se podíváme na prvních pět minut a na kterýchkoli jiných pět minut ve druhém poločase, tak uvidíme obrovský rozdíl v nasazení a obraně. Kdybychom měli začátek víc pod kontrolou, tak by se nám hrálo lépe," konstatoval nymburský trenér Ladislav Sokolovský.

Třetí Děčín porazil 95:90 Opavu, která nenavázala na předchozí vítězství nad vedoucím Brnem. Vicemistrovi nebylo nic platných 23 bodů kapitána Jakuba Šiřiny. V domácím týmu dal každý z hráčů základní pětky alespoň 14 bodů, Ty Nichols k 15 bodům přidal 10 asistencí, jen o bod horší bilanci měl Anthony Walton.

"Bohužel jsme nebyli schopni je zastavit, ale ani Matěje Svobodu. Jakmile to bylo jedna na jedna, neubránili jsme a byl z toho koš nebo trestné hody. Když se k tomu pak přidal náš špatný útok ve třetí čtvrtině, je výsledek takový, jaký je," konstatoval kouč Opavy Petr Czudek. Jeho tým umožnil soupeři střílet 41 šestek, domácí jich ale celkem 16 neproměnili.

Kolín po triumfu nad mistrovským Nymburkem prohrál v Ostravě těsně 84:86. Severočeši dali posledních šest bodů, ale Adam Číž pak neproměnil potenciálně vítěznou trojku. Nová huť má teď i díky 27 bodům Sukhmaila Mathona znovu před Kolínem a Opavou navrch v boji o šesté místo v tabulce, které znamená účast ve čtvrtfinále play off.

USK udržel neporazitelnost ve skupině A2 a vyhrál 94:85 nad předposledním Olomouckem. Po deseti porážkách se dočkal úspěchu poslední Hradec Králové, který porazil 107:87 Slavii. V týmu Pražanů trefil šest trojek Trevor John, autor 22 bodů.