Basketbalisté Opavy si výhrou na palubovce USK upevnili druhé místo

Basketbalisté Opavy zvítězili ve šlágru 17. ligového kola na hřišti třetího USK 74:65 a upevnili si druhé místo v tabulce za suverénním Nymburkem. Na pražský tým se dotáhlo Brno, které vyhrálo v Ostravě 85:72 a uspělo po dvou porážkách.

Utkání basketbalové ligy mezi Opavou a Kolínem. Ilustrační foto.

Opavu střelecky táhl za třetí výhrou v řadě Kouřil, který dal 20 bodů. Švédský pivot Markusson zaznamenal double double za 14 bodů a 19 doskoků, jimiž vyrovnal vlastní rekord tohoto ligového ročníku. Nejlepší střelcem USK byl West se 14 body.

Brňané vyhráli v Ostravě, i když jim stále chyběl zkušený rozehrávač Marko a rovněž zdravotně indisponovaný pivot Krakovič odehrál jen necelé čtyři minuty. Hned pět hráčů hostujícího týmu dalo dvouciferný počet bodů v čele s autorem 18 bodů Bálintem, domácím nepomohlo ani 24 body Ubilly.

Po dvou těsných porážkách o čtyři body uspěl také Kolín, který zdolal poslední Jindřichův Hradec jednoznačně 113:88. Lošonský přispěl k výhře 22 body za necelých 19 minut na hřišti, Petráš přidal k 18 bodům 11 doskoků.