Hlavní obsah

Basketbalisté se dozvědí zbývající soupeře pro domácí ME 29. dubna

2. 4. 2021 12:58

Čeští basketbalisté se dozvědí zbývající čtveřici soupeřů do domácí základní skupinu mistrovství Evropy 2022 ve čtvrtek 29. dubna. Mezinárodní federace FIBA zveřejnila, že se slavnostní losování uskuteční od 13:00 ve Verti Music Hall v Berlíně.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Největší hvězda české basketbalové reprezentace Tomáš Satoranský.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Tým kouče Ronena Ginzburga už má jistotu, že bude hrát s Polskem, které si Češi sami zvolili. Při losu budou nasazení ve druhém koši spolu s Litvou, Ruskem a Itálií. Nemohou dostat ani nikoho ze třetího koše, kde jsou Polsko s Chorvatskem, Tureckem a Slovinskem.

S jistotou čeští reprezentanti nepůjdou také na další pořadatele skupin Gruzii, Itálii a Německo, které už si vybralo za partnerský tým Litvu. Ze hry vypadnou i soupeři, které si ještě zvolí do svých skupin Gruzie a Itálie.

Z nejvýše nasazené čtveřice může dostat Ginzburgův výběr Španělsko, Srbsko, Řecko či Francii. Ze čtvrtého koše, v němž jsou Gruzie a Německo, přicházejí v úvahu jen Ukrajina nebo Finsko. Z pátého je možností jeden ze čtveřice Belgie, Maďarsko, Izrael a Británie, ze šestého pak Bosna a Hercegovina, Nizozemsko, Estonsko či Bulharsko.

Šampionát se bude hrát příští rok od 1. do 18. září. V Praze se bude konat v O2 areně, další skupiny hostí Tbilisi, Milán a Kolín nad Rýnem. Do Berlína se účastníci přesunou na vyřazovací část.

Reklama

Sdílejte článek