USA - Kanada 118:127 po prodl.Zklamání pro Američany, na MS skončili opět bez medaile. Kanada má historický bronz

Basketbalisté USA skončili na mistrovství světa podruhé za sebou bez medaile, což se jim dosud nikdy nestalo. V utkání o třetí místo na Filipínách podlehli 118:127 po prodloužení Kanadě, která získala cenný kov poprvé. Na minulém šampionátu v roce 2019 obsadila až 21. místo.

Zklamaný americký basketbalista Austin Reaves.

Američané po triumfech v letech 2010 a 2014 byli před čtyřmi roky v Číně sedmí a zaznamenali nejhorší výsledek v historii.

Kanadě pomohl k vítězství 39 body nejlepší střelec utkání Dillon Brooks, double double zaznamenal díky 31 bodům a 12 asistencím Shai Gilgeous-Alexander. Američanům nebylo nich platných 24 bodů Anthonyho Edwardse či 23 bodů Austina Reavese.

O zlato budou hrát od 14:40 SELČ Německo se Srbskem.

Kanada vstoupila do boje o bronz šňůrou 8:0 a v první čtvrtině vedla o 13 bodů, ale Američané na začátku druhé desetiminutovky odpověděli dvanáctibodovou sérii a bylo z toho jejich první vedení v utkání. Kanaďané v závěru třetí čtvrtiny měli náskok 11 bodů, basketbalisté USA se však opět vrátili do hry.

Přestože 4,2 sekundy před konce prohrávali 107:111, díky proměněnému trestnému hodu a následné těžké trojce Mikala Bridgese si vynutili prodloužení. V něm ale Američané nezachytili nástup, Gilgeous-Alexander získal Kanadě pětibodový náskok a tentokrát už si svěřenci španělského trenéra Jordiho Fernándeze vítězství pohlídali.