Basketbalisté Ústí vyhráli potřetí za sebou, po Nymburku a Kolínu zdolali Hradec

Basketbalisté Ústí nad Labem navázali v 15. ligovém kole na předvánoční výhry nad Nymburkem a Kolínem vítězstvím 94:78 nad Slavií. Vicemistr z Opavy se částečně rehabilitoval za týden starý debakl právě na hřišti pražského nováčka výhrou 92:81 nad posledním Hradcem Králové.

Ilustrační foto

Ústí získalo rozhodující náskok ve třetí čtvrtině a oplatilo Slavii porážku z úvodního říjnového duelu. Slunetu střelecky táhli Tony Hicks (22 bodů) a Spencer Svejcar (21). Devatenácti doskoky se blýskl Delvon Johnson, jenž zaostal o jeden doskočený míč za rekordem sezony ostravského Sukhmaila Mathona.

Opava uhájila před dotahujícím Ústím šesté místo v tabulce. Slezané vyrovnaný duel s Královskými sokoly zlomili až ve čtvrté čtvrtině, kterou vyhráli o devět bodů. Double double za 20 bodů a 11 asistencí si připsal Jakub Šiřina, 21 bodů jen z trojek zaznamenal Luděk Jurečka.

Svěřenci trenéra Petra Czudka prožívají náročné období a dnes zaznamenali teprve třetí výhru z posledních devíti ligových duelů. V opavské sestavě už chyběl nejlepší střelec a hráč na doskoku Dontay Bassett, jehož limitovalo zraněné koleno a klub se s ním dohodl na ukončení smlouvy.

Pozici ve vyrovnaném středu tabulky udržela osmá Ostrava, jež zvítězila 89:86 na hřišti předposledního Olomoucka. Hanáci sice vyhráli poslední čtvrtinu o 11 bodů, ale ztrátu už nestáhli.

"Nevzdali jsme se, když Ostrava vysoko vedla. Kousli jsme se a ztrátu dotáhli. Měli jsme to na dosah. Nepodařilo se to, o to je to pro nás horší," litoval domácí Dominik Heinzl, se 27 body nejlepší střelec zápasu. Za vítěze dal 24 bodů Alexandar Radukič.