Basketbalisté vedoucího Brna vyhráli i v Ostravě, Pardubice nestačily na USK

Basketbalisté vedoucího Brna zvítězili v utkání 14. kola v Ostravě po dramatickém závěru 94:92 a připsali si devátou výhru z deseti zápasů. Páté Pardubice doma překvapivě podlehly USK Praha 68:71, neuspěl ani čtvrtý Kolín s Ústí. Naopak předposlední Slavia ukončila sérii sedmi porážek suverénní výhrou nad Opavou, z vítězství se radoval také poslední Hradec Králové.

Ilustrační foto.

Brno mělo po půli náskok 13 bodů, jenže domácí se rozjeli a v poslední čtvrtině se po trojce Štěpána Svobody dokonce ujali vedení. Hosté ale díky osmibodové šňůře znovu odskočili a Ostrava už znovu skóre neobrátila, ačkoli čtyři sekundy před koncem prohrávala o jediný bod. Nepomohlo jí ani 32 bodů Malika Morgana, na druhé straně jich Kameron Chatman zaznamenal 24.

Pardubice potvrzovaly proti oslabenému USK pověst favorita jen v úvodní čtvrtině, poté se hra i skóre vyrovnaly. Minutu před koncem dal za vyrovnaného stavu trojku Michael Okauru, tentýž hráč dvěma proměněnými trestnými hody těsně před koncem zpečetil nečekané vítězství Pražanů.