Basketbalistky se v osmifinále MS 3x3 utkají s Němkami

České basketbalistky se v osmifinále mistrovství světa v basketbalu 3x3 utkají s Němkami. Druhý nasazený tým celého turnaje obsadil druhé místo ve skupině B, stejně jako Češky vyhrál tři zápasy a jedinou porážku utrpěl hned na úvod o jediný bod od Japonska (20:21). Osmifinále je na programu v sobotu stejně jako čtvrtfinále, ve kterém na vítěze duelu Česko - Německo čeká Čína coby neporažený vítěz základní skupiny D. Šampionát vyvrcholí v neděli.

Kateřina Galíčková na archivním snímkuk

Český tým ve složení Kateřina Galíčková, Karolína Šotolová, Anna Rylichová, Alžběta Levínská postoupil do osmifinále ze třetího místa ve skupině C.

Svěřenkyně trenéra Radka Šnábla v ní prohrály pouze v závěrečném utkání se Spojenými státy, předtím porazily Maďarsko, Mongolsko i Kanadu, která nakonec přes úvodní neúspěch v prodloužení postoupila z prvního místa rovnou do čtvrtfinále.