USK Praha - Bourges 65:57Basketbalistky USK měly skvělý finiš a jsou hodně blízko postupu

Basketbalistky USK Praha udělaly podstatný krok k postup do euroligového play off, když v domácím souboji s Bourges parádním představením v poslední čtvrtině úponě otočily skóre a výhra 65:57 je pro ně už sedmá. Ze zbývajících čtyř zápasů budou k zajištění boje o Final Four potřebovat už jen jediné vítězství.

Zleva Sarah Michelová z týmu Tango Bourges Basket a Alyssa Thomasová z USK ZVVZ Praha.

Po oboustranně opatrném začátku, kdy obecně padalo málo košů, se první výrazný trhák ve skóre povedl Bourges, které na přelomu druhé a třetí části uhrálo třináctibodovou šňůru a tým USK měl za stavu 24:33 problém, protože se střelecky nemohly chytnout jeho americké hvězdy Thomasová a Jonesová.

Prvně jmenovanou nakonec herně zvedla skvělá úspěšnost trestných hodů, nakonec stihla zapsat ceněný double-double za shodně třináct bodů a třináct doskoků. Tajenku výsledku definitivně rozluštila poslední čtvrtina, kterou pražský celek vyhrál díky skvělé obraně a rychlému protiútoku 24:12.

Zleva Valeriane Vukosavljevičová z USK ZVVZ Praha a Sarah Michelová z týmu Tango Bourges Basket.

Sedm minut před koncem po trojce Oblakové bylo srovnáno na 50:50 a vzápětí se zdálky trefila i střídající Vyoralová, čímž definitivně vrátila vedení do rukou českých šampionek, které měly v úplném závěru víc sil i taktického klidu.

Zleva Anete Steinbergaová z týmu Tango Bourges Basket a Valeriane Vukosavljevičová z USK ZVVZ Praha.

„Dlouho jsme hrály v křeči, Jonesová se brzy dostala do potíží s fauly a nemohly jsme chytit rytmus zápasu. Klobouk dolů před děvčaty, jak se jim to povedlo v poslední čtvrtině skvěle urvat," tvrdila trenérka Natália Hejková.

Pro basketbalistky pražského klubu znamenala vítězná tečka velkou úlevu. „I když jsme se trochu trápily v útoku, probuzení spojené s důrazem pod oběma koši přišlo včas. Získaly jsme tím pár důležitých míčů, padly i nějaké trojky a také lepší obranou ve finiši jsme utkání převrátily na svou stranu," řekla Tereza Vyoralová.

Evropská liga basketbalistek - 10. kolo:
Skupina A:
USK Praha - Bourges 65:57 (10:10, 24:26, 39:45)
Nejvíce bodů: Thomasová 15, Vyoralová 12, Vukosavljevičová 9 - Andersonová 17, Šteinbergaová 16, Astierová 7. Fauly: 17:19. Trestné hody: 15/13 - 13/12. Trojky: 6:3. Doskoky: 49:35.
Olympiakos Pireus - Fenerbahce Istanbul 58:92
Szekszárd - Valencie 54:75