Basketbalistky USK po boji zdolaly Žabiny a jejich vítězná série trvá

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály 276. ligový zápas v řadě, ale v dnešním repríze jarního finále na palubovce Žabin musely o prodloužení rekordní série hodně bojovat. Domácí tým většinu prvního poločasu vedl a v úvodu poslední čtvrtiny měl k dobru čtyři body, nakonec ale favoritkám podlehl 50:63.

ilustrační foto.

Obhájkyně titulu uspěly i ve čtvrtém utkání v ročníku nejvyšší soutěže, Žabiny utrpěly v pátém zápase druhou porážku.

Velkou zásluhu na vítězství Pražanek měla Veronika Voráčková, která dala 25 bodů, když proměnila pět z osmi trojek. Nejlepší střelkyní domácích byla Nikolina Kněževičová se 14 body.

Svěřenkyně Natálie Hejkové v minulé sezoně vytvořily rekord v počtu vítězství za sebou a překonaly výkon Žabin (256) z let 1997 až 2006. Naposledy USK prohrál 30. dubna 2013, kdy ve finálové sérii podlehl doma IMOS Brno (dnešní Žabiny) 72:73. V lize útočí na 18. triumf v samostatné české soutěži.