Basketbalistky USK po vlažném začátku jasně porazily Hradec Králové

Basketbalistky USK Praha v prvním ligovém utkání v roce 2024 prohrály s Hradcem Králové o bod první čtvrtinu, nakonec ale zvítězily podle očekávání vysoko 84:51. Role favoritů potvrdili i oba brněnští pronásledovatelé mistrovského týmu. Druhé Žabiny deklasovaly Slovanku 104:54, KP Tany přehrálo Chomutov 87:75 a vrátilo se o skóre před Slavii Praha na třetí místo.

Archivní snímek basketbalistek USK Praha

Hráčky USK definitivně převzaly vedení až na konci 13. minuty. Zatímco v první čtvrtině inkasovaly 24 bodů, za celý zbytek zápasu jich umožnily hostům jen 27. Ve druhé a třetí desetiminutovce soupeř vstřelil vždy jen dva koše ze hry. Střelecky obhájce titulu táhla Eziyoda Magbegorová, autorka 24 bodů. Pražanky v zápase trefily jen dva ze 14 tříbodových pokusů.

Na prvním „stobodovém“ zápase Žabin v sezoně se dvouciferným příspěvkem podílelo šest hráček. Hvězdou utkání byla s 20 body a 15 doskoky Elissa Cunaneová. V nejvyšší soutěži to bylo sedmé vítězství Žabin za sebou od říjnové porážky od USK.

Chomutovu v Brně nestačilo ani 30 bodů Valentýny Kadlecové, jež si tím v ŽBL vytvořila osobní rekord. Pomohla si k němu šesti trojkami. Severočešky daly první koš zápasu, ale to bylo jejich jediné vedení v zápase.