Basketbalistky USK Praha vyhrály v Boloni a drží se v čele skupiny Evropské ligy

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály v 6. kole Evropské ligy v Boloni 90:69 a vybojovaly čtvrtou výhru za sebou. Celkově mají na kontě v čele skupiny B pět výher a jedinou porážku a stejnou bilanci má i na druhém místě Mersin. Právě turecký celek čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové v dalším duelu příští týden ve středu doma na Královce.

Basketbalistky USK Praha na archivním snímku.

Nejlepší střelkyní vítězek byla australská opora Ezi Magbegorová, která si připsala 19 bodů a statistikám kralovala i se sedmi doskoky. Dvouciferný počet bodů za USK zaznamenaly také Nyara Saballyová (16), Valériane Ayayiová, María Condeová (obě 15) a Veronika Voráčková (11). Porážku italského celku neodvrátila ani bývalá hráčka Pražanek Ivana Dojkičová, jež dala 24 bodů.

České šampionky daly prvních jedenáct bodů. Podílela se na tom dvěma trojkami Ayayiová, která se po reprezentační pauze vrátila do hry po zranění kotníku. Domácí tým se dočkal prvních bodů až po třech minutách a 21 sekundách, kdy proměnila oba trestné hody Dojkičová.

Než se ale Boloňa začala prosazovat i ze hry, byl stav 2:15. Na následnou sedmibodovou šňůru domácích Pražanky zareagovaly. Na začátku druhé čtvrtiny vedly už o 15 bodů a na poločasovou přestávku šly s  pětadvacetibodovým náskokem (50:25), protože ve druhé desetiminutovce soupeřkám umožnily nastřílet pouhých 10 bodů.

Zbytek utkání byl už jen otázkou výše výhry USK. Boloňa i přes snahu nedokázala ve třetí čtvrtině zkorigovat stav pod dvacetibodovou ztrátu a v poslední části naopak náskok soupeře narostl na 37 bodů, nejvyšší rozdíl v utkání. Boloňa v závěru debakl zmírnila a poslední čtvrtinu nakonec vyhrála 25:17.

Evropská liga basketbalistek - 6. kolo:
Skupina A:
Fenerbahce Istanbul - Sepsi 110:63
Miškovec - Valencie, 67:56
Villeneuve - Landes 74:61
Zaragoza - Schio 56:51 (Holešínská 3 body a 1 doskok - Reisingerová 5 bodů a 2 doskoky)