Basketbalistky USK prohrály s Ostravou úvod, pak vládly. Unikátní výsledek ve třetí čtvrtině

Basketbalistky USK Praha při návratu na ligové palubovky po zdravotní pauze porazily SBŠ Ostrava po pomalejším rozjezdu 79:37. České šampionky prohrály v domácí hale první čtvrtinu s outsiderem 14:20, pak ale zápasu dominovaly. Třetí desetiminutovku ovládly dokonce bez inkasovaného bodu 26:0, soupeři ve druhém poločasu trvalo přes 18 minut, než dal koš z pole.

Archivní foto

Obhájkyně titulu i druhý zápas v sezoně odehrály bez amerických opor Allysy Thomasové a Brionny Jonesové a téměř celé utkání byly v sedmi, než v závěru dostala premiérově příležitost trojice mladých hráček.

Nejstarší z nich, osmnáctiletá Tereza Jenková, pak v předposlední minutě prolomila střeleckou smůlu domácích z tříbodové vzdálenosti a svým jediným pokusem v utkání upravila nelichotivou týmovou bilanci zpoza oblouku na 1-21.

Nejlepší hráčkou USK byla Simona Sklenářová s 19 body a 9 doskoky, double double za 17 bodů a 10 doskočených míčů přidala María Condeová. Ostravský tým se střelecky zcela odmlčel od 19. do 36. minuty, kdy se z trestných hodů prosadila s devíti body jejich nejlepší střelkyně Adéla Smutná.

Přerušila tím sérii 34 inkasovaných bodů, z pole pak Ostravanky skórovaly ve druhém poločase poprvé až v předposlední minutě.