Basketbalistky USK v lize rozstřílely čtvrtý Chomutov

Basketbalistky USK Praha si připsaly další drtivé vítězství, dva dny po jasném euroligovém triumfu v Polkowicích (92:57) porazily v 16. kole české nejvyšší soutěže čtvrtý tým tabulky Chomutov 125:50. V této sezoně pouze dvakrát mistrovský tým nastřílel v domácí lize více bodů, před dvěma týdny dal o bod víc Slovance, v listopadu Slavia inkasovala dokonce 138 bodů.

Ilustrační foto.

Střelecké statistiky zápasu ovládla trojice hráček, které jako jediné v soutěži mají průměry přes 20 bodů na zápas. V pražském týmu Témitope Fágbénléová s 27 a nejlepší ligová střelkyně Brionna Jonesová s 24 svá čísla lehce vylepšily, chomutovská opora Najai Wynnová-Pollardová si s 19 body lehce pohoršila. Jonesové i Wynnové-Pollardové chyběl jeden doskok k zisku double doublu.

Druhé místo si upevnily brněnské Žabiny po jasném vítězství 89:46 ve Strakonicích. K páté výhře za sebou přispěla 20 body a 13 doskoky Elissa Cunaneová.

Slovanka vyhrála v Trutnově 100:99 po prodloužení bitvu týmů bojujících o zbylé místo pro play off. Hostující tým zlikvidoval manko až o 23 bodů, poprvé v zápase se ujal vedení až v prodloužení a vystřídal soupeře na osmé příčce. V utkání padlo 22 trojek, nejlepší střelkyní byla trutnovská univerzálka Raina Tomašická s 29 body, s 23 doskoky se blýskla rekordem sezony spoluhráčka Whisper Fisherová, ale domácím to na výhru nestačilo. Na druhé straně Dragana Domuzinová dala 26 bodů a autorka pěti trojek Lucie Svatoňová 21.