Turecko - Česko 70:83Basketbalistky vstoupily do přípravy před ME úspěšně

České basketbalistky zvítězily v prvním přípravném utkání před červnovým mistrovství Evropy na turnaji v Turecku nad domácím výběrem 83:70. Nejlepší střelkyní výběru trenérky Romany Ptáčkové byla se 17 body Natálie Stoupalová, domácím nestačilo ani 19 bodů Tilbe Senyürekové. Národní tým odehraje v Istanbulu ještě páteční duel s Německem, o den později vyzve Lotyšsko.

Ilustrační foto.

Češky uspěly ve stejný den, kdy do Istanbulu přiletěly. Program turnaje byl změněn kvůli nedělnímu 2. kolu prezidentských voleb v Turecku. Tým odcestoval se 14 hráčkami, chyběla například Julia Reisingerová, která se kvůli zánětu paty omluvila i z účasti na mistrovství Evropy.

Výběr trenérky Romany Ptáčkové byl většinu zápasu ve vedení a do poločasu si vytvořil čtyřbodový náskok. Po přestávce zvýšily Češky na rozdíl 11 bodů (50:39), domácím se ale podařilo ještě ve třetí čtvrtině vyrovnat. V závěrečné části ale Češky zlepšily obranu, vyhrály ji 23:10 a nakonec triumfovaly o třináct bodů.

Basketbalistky sehrají i přípravné zápasy v Česku. Od 1. do 2. června se utkají v Praze a Hradci Králové s Velkou Británií, 7. a 8. června vyzvou dvakrát Slovensko. ME se uskuteční od 15. do 25. června, Češky vyzvou v základní skupině v Tel Avivu domácí Izrael, Itálii a Belgii.

Přípravný turnaj basketbalistek v Istanbulu:
Turecko - Česko 70:83 (20:23, 36:40, 60:60)
Nejvíce bodů: Senyüreková 19, Uzunová 13, Günerová 12 - Stoupalová 17, Čechová 14, Březinová 9. Fauly: 17:24. Trestné hody: 18/14 - 13/12. Trojky: 8:9. Doskoky: 36:30.