Braine - Žabiny 81:65Basketbalistky Žabin prohrály v Eurocupu v Belgii s Castors Braine o 16 bodů

Braine-l'Alleud/Praha

Basketbalistky Žabin prohrály ve 4. kole Evropského poháru v Belgii s týmem Castors Braine 65:81 a ve skupině K mají bilanci dvou vítězství a dvou porážek, což jim stále dává naději na postup. Nejlepší střelkyní brněnského týmu byla Američanka Bria Holmesová s 19 body.

Ilustrační foto.

V druhém dnešním utkání podlehly londýnské Lvice v domácím prostředí Rutroniku Keltern 61:68 a podobně jako Žabiny mají po čtyřech kolech vyrovnanou bilanci. Jejich vzájemný souboj 24. listopadu v Brně hodně napoví o postupových nadějích.

Žabinám úvod duelu nevyšel, v první čtvrtině špatně bránily a nedařila se jim ani střelba. Úvodní desetiminutovku prohrály rozdílem deseti bodů.

Brněnský prapor ale zvedla Holmesová. Po třech čtvrtinách stáhly Žabiny manko na čtyři body, belgický tým pod taktovkou Rakušanky Aislinn Königové, autorky 30 bodů, však drama v závěru nepřipustil. Po výhře 75:58 v Brně porazil svěřenkyně trenéra Viktora Pruši i podruhé a nakročil k výhře ve skupině.