Brooklyn - Dallas 107:119Irving s Dončičem dovedli Dallas k vítězství v hale Brooklynu

Basketbalisté Dallasu měli v NBA podruhé za sebou v sestavě znovu obě hvězdy Luku Dončiče i Kyrieho Irvinga a opět z toho bylo vítězství. Čtyřiadvacet hodin po triumfu ve Filadelfii vyhráli Mavericks na palubovce Brooklynu 119:107. Pro Irvinga měl zápas speciální nádech, protože právě z newyorského týmu byl do Dallasu před rokem vyměněn. Proti bývalému celku zkušený rozehrávač zaznamenal 36 bodů včetně šesti trojek. Dončič přidal jen o bod méně a k tomu zaznamenal 18 doskoků a 9 asistencí.

Kyrie Irving (11) z Dallasu při utkání s Brooklynem.

„Utkání jako každé jiné, ale tak trochu jsem se cítil jako doma,“ vyznal se Irving, který měl v hledišti spoustu členů rodiny i přátel. Nets přitom pro bývalou hvězdu nepřipravili žádné vzpomínkové video jako pro Kevina Duranta, když hrál v hale Brooklynu poprvé po odchodu, protože se s Irvingem nerozešli v nejlepším.

Domácí tým táhl s 28 body Mikal Bridges, ale v zápase vedli Nets jen chvilku v úplném úvodu. Postupně nabrali manko až 23 bodů, v utkání inkasovali 19 tříbodových košů.

Žádné drama se nekonalo ani ve floridském derby, ve kterém domácí Miami přehrálo Orlando 121:95.  Domácí měli sedm střelců s dvouciferným bodovým příspěvkem, lídrem byl s 23 body, 8 doskoky a 8 asistencemi Jimmy Butler.

Naopak největší bitvu viděli diváci v Chicagu, kde místní Bulls porazili Minnesotu i bez Zacha LaVina po prodloužení 129:123. Tahouny vítězů byli shodně s 33 body DeMar DeRozan a Coby White, který trefil sedm trojek. Bulls prohrávali až o 23 bodů, druhý poločas ale ovládli v poměru 68:46.

„Po špatném začátku jsme se konečně začali trefovat, diváci nás začali podporovat a my jsme změnili momentum hry. Hrabat se ven z jámy ale není úplná zábava,“ uvedl White. Bulls dokonce měli šanci duel rozhodnout už v závěru čtvrté čtvrtiny, DeRozan ale střelu s klaksonem neproměnil.

Wolves vedli s 38 body a 12 doskoky Anthony Edwards nebo autor 33 bodů Karl-Anthony Towns, jenž dal dokonce osm tříbodových košů. Nikdo další z týmu Minnesoty ale nedal víc než 13 bodů a třetí tým Západní konference prohrál podruhé z posledních tří zápasů.

Roli favorita nepotvrdila ani druhá Oklahoma City, jež podlehla domácímu Utahu 117:124. Rovněž rozhodla druhá půle, kterou Jazz vyhráli 63:49. S 33 body a 11 doskoky zazářil Lauri Markkanen.

Phoenix zvítězil doma v atraktivním duelu s Milwaukee 114:106 díky výkonům tria opor. Devin Booker zaznamenal 32 bodů, Kevin Durant 28 bodů a 10 doskoků a Bradley Beal přidal 25 bodů a také 10 doskočených míčů. Hostům nestačilo 34 bodů a 10 doskoků Janise Adetokunba, Bucks prohráli počtvrté z posledních pěti utkání.