Basketbalisté Nymburka v předehrávce před školáky porazili Kolín

Basketbalisté Nymburka porazili v předehrávce 7. kola ligy Kolín 81:59 a vyhráli druhý zápas za sebou po předchozích dvou porážkách. V nezvyklém dopoledním termínu před hledištěm zaplněným školáky si exmistrovský tým poradil se soupeřem, proti němuž v minulé sezoně uspěl jen jednou ze čtyř vzájemných utkání. Po páté výhře v ročníku se Nymburk posunul na druhé místo v tabulce za stoprocentní Opavu, Kolín prohrál potřetí z posledních čtyř zápasů a s bilancí 4-3 je pátý.

Basketbal - ilustrační foto.

Nymburk v prvním poločase ztratil dvouciferný náskok a dokonce se ocitl v devítibodové ztrátě, ale od stavu 34:43 v závěru prvního poločasu dali domácí hráči 19 bodů za sebou a při zlepšené obraně zbytek utkání ovládli. Soupeř ve třetí čtvrtině vstřelil jen čtyři body, druhou půli prohrál 16:43.

„Nebudu komentovat náš výkon v první čtvrtině. To jsme nebyli my. Ve druhé půli ale hráči pochopili, jak musejí hrát. Naše nasazení bylo pak neuvěřitelné a tam už jsem byl na naše hráče pyšný,“ řekl nymburský kouč Francesco Tabellini. „V prvním poločase opravdu nefungovala naše obrana. Jestli to bylo tím, že jsme začínali tak brzy, nechci spekulovat. Jsem rád, že jsme po přestávce zapnuli,“ doplnil kapitán Martin Kříž.

Na výhře se podílel Jitaurious Gordon 18 body a čtyřmi trojkami, Sukhmail Mathon zaznamenal double double za 11 bodů a 10 doskoků. Nejlepším kolínským střelcem byl Holden Redparth s 15 body.

„Nymburk odehrál druhý poločas výborně, agresivně a donutil nás udělat 18 chyb. K tomu měl 19 útočných doskoků, a pokud má soupeř taková čísla, dá se proti tomu jen těžko hrát,“ konstatoval trenér Kolína Predrag Benaček.

Zápas se hrál popáté v rámci projektu Mistři školám v dopoledním termínu všedního dne. Domácí klub, který akci organizuje od roku 2018 a její název nezměnil ani po sesazení z trůnu a až třetím místě v konečném pořadí NBL, neprodával vstupenky a dorazit mohli jen permanentkáři, kteří se dopředu nahlásili. Zbytek haly zaplnily děti ze škol v Nymburce a okolí. Vloni v prosinci při stejné příležitosti právě s Kolínem Nymburk prohrál a utrpěl první domácí porážku od roku 2010 po 243 výhrách.