Nymburk porazil v prvním semifinále oslabené Brno o 21 bodů

Domácí vládci basketbalové ligy z Nymburka vyhráli první semifinále nad Brnem o 21 bodů 85:64. V domácí sestavě se dostali čtyři hráči na dvouciferný počet bodů v čele se sedmnáctibodovým střelcem Retinem Obasohanem.

Basketbalisté Nymburka v semifinále play off.

Hosté sice vyhráli, i když těsně, první a třetí čtvrtinu, ale ve zbývajících dvou měli šestnáctinásobní mistři jasně navrch. Navíc se Brnu zranili dva hráči základní sestavy Šimon Puršl a Viktor Půlpán. Série bude pokračovat ve stejné hale v úterý.

Nymburk od roku 2004 nepustil na domácí trůn nikoho, loni nebyl titul udělen po předčasném konci sezony NBL kvůli koronaviru. Brněnská sestava dnes čelila favoritovi nejen bez zraněných opor Puršla s Půlpánem, ale v závěru i bez vyfaulovaných Koziny a Krakoviče.

Vojtěch Hruban z Nymburka.

Puršl odehrál necelých devět minut, Půlpán odstoupil během druhé čtvrtiny. "Blbě jsem si šlápl a udělal si lehký výron. Zkoušel jsem se ještě proběhnout, ale bohužel už mě to do zápasu nepustilo," řekl Půlpán České televizi.

Ve druhé sérii je blízko postupu do finále Opava, která vede nad Kolínem již 2:0 a ukončit ji může ve čtvrtek.