Nymburk v posledním domácím utkání základní části porazil basketbalisty USK

Už jistý vítěz základní části ligy basketbalistů Nymburk v posledním domácím utkání porazil USK Praha 97:71. Zatímco sedmnáctinásobní čeští šampioni zvítězili od listopadové porážky v Opavě poosmé za sebou, dosud čtvrtý tým tabulky prohrál čtvrté z poslední pěti utkání a přepustil své místo v tabulce Kolínu. Středočeši zvítězili po obratu v Ostravě 85:80.

Basketbalisté Nymburku si připsali další výhru (archivní foto)

Velkou zásluhu na úspěchu Nymburka měl Colbey Ross, který byl s 22 body nejlepším střelcem zápasu a s 12 asistencemi nejlepším nahrávačem. K double double měli blízko i nová americká posila Logan Routt s 13 body a devíti doskoky a veterán Petr Benda, jenž k 12 doskokům přidal osm bodů.

Pražany střelecky táhlo americké duo Nathaniel West, Kyle Mangas, kteří dali 19, respektive 18 bodů. Domácí neporazitelnost Nymburka, která trvá od roku 2010, USK neohrozil, byť ještě v úvodu druhého poločasu se dokázal přiblížit na rozdíl jediného bodu (47:48).

"Mladé týmy jako USK vždy přijedou s extra motivací a to musíme respektovat. Proto je třeba do zápasu vstoupit se stejným nebo ještě větším nasazením, abychom ukázali, že jsme favorit. Ve druhé půli už jsem to tam viděl," řekl nymburský kouč Aleksander Sekulič.

Kolík uspěl v Ostravě, slaví i Pardubice

Kolín v Ostravě už v první čtvrtině nabral dvouciferné manko a až do 38. minuty prohrával, ale závěr ovládl a vybojoval třetí výhru za sebou. Kapitán hostů Adam Číž zaznamenal 23 bodů, Jakub Petráš se zaskvěl 19 body a 18 doskoky. V domácím dresu předvedl double double za 20 bodů a 14 doskoků Alexandar Radukič.

Pardubice potvrdily roli favorita proti Jindřichovu Hradci, na výhře 86:74 se kapitán Tomáš Vyoral podílel 21 body, 9 doskoky a 7 asistencemi. Nová posila Antonio Vrankovič se uvedl 14 body. Také druhý východočeský celek Hradec Králové se prosadil proti soupeři ze dna tabulky, byť o vítězství 73:71 v hale Olomoucka se v závěru obával.

Vítězný tým skvěle dirigoval Peda Stamenkovič, který si vedle 9 bodů připsal 14 asistencí. Jeho spoluhráč Nikola Vujovič byl druhým lídrem s 18 body a 11 doskoky.