Nymburští basketbalisté poprvé zdolali Kolín a v play off budou nejvýše nasazení

Basketbaloví šampioni z Nymburka s předstihem vyhráli dlouhodobou část ligy a do play off půjdou podvacáté za sebou jako nejvýše nasazený tým. Obhájci titulu získali jistotu prvního místa po dnešní domácí výhře nad Kolínem 101:82 v předposledním kole nadstavby. Druhé Brno, které nečekaně vyhrálo základní část soutěže, se na Středočechy může ještě dotáhnout, ale při horší vzájemné bilanci už nemůže Nymburk předstihnout. Po výhře nad Opavou 85:76 ztrácejí Brňané na Nymburk stále jedno vítězství.

Eric Lockett zaznamenal 18 bodů a 10 doskoků (archivní foto)

Nymburk na Medvědy vyzrál až napočtvrté, předchozí tři zápasy s nimi nečekaně prohrál. Tentokrát favorit nepustil soupeře ani jednou do vedení, a byť během prvního poločasu téměř ztratil čtrnáctibodový náskok, ještě do hlavní přestávky šel znovu do trháku a až do konce měl zápas pod kontrolou.

Eric Lockett zaznamenal 18 bodů a 10 doskoků, jediný bod chyběl k double doublu autorovi 13 asistencí Ondřeji Sehnalovi. V kolínském dresu nastřílel 18 bodů Rashard Odomes.

"Důležité bylo, že když se v první půli Kolín dotáhl, že jsme je nenechali jít přes nás, ale že jsme naopak sami znovu odskočili. Je dobře, že po nadstavbě budeme první, ale rozhodovat se bude stejně až v play off," konstatoval nymburský kouč Ladislav Sokolovský.

Jeho protějšek Adam Konvalinka viděl hlavní rozdíl oproti předchozím vzájemným zápasům v nasazení svých svěřenců. "Dnes jsme hráli pořádně jen chvíli ve druhé čtvrtině, kdy jsme trochu utáhli šrouby. Potýkáme se s tím celou sezonu. Když se nám chce, tak porážíme Brno a Nymburk, ale když se nám nechce, tak prohrajeme s kýmkoli," řekl.

Brno si zajistilo druhé místo

Brňané si triumfem nad Opavou zajistili druhé místo před Děčínem, který po výhře nad tabulkovým sousedem Pardubicemi 89:85 zaostává o jediné vítězství, ale má horší vzájemnou bilanci.

Na Pardubice se dotáhlo Ústí nad Labem po výhře v Ostravě 94:87, na níž se 52 body podíleli Spencer Svejcar a Tony Hicks (27+25). V posledním kole se rozhodne o tom, který z týmů na aktuálně čtvrtém a pátém místě bude mít ve vzájemném čtvrtfinále výhodu domácího prostředí pro případný rozhodující zápas.

Opava, Ostrava a Kolín po porážkách stále mají stejnou bilanci v boji o šesté místo, znamenající přímý postup do čtvrtfinále. Ve středu se utkají právě Kolín s Ostravou, zatímco Opavu čeká doma duel s Děčínem, který může být zároveň generálkou na vzájemné čtvrtfinále.