Opava ukončila proti Kolínu ligovou sérii porážek a dotáhla se na druhé Brno

Basketbalisté Opavy navázali v 10. kole ligové nadstavby na triumf v Českém poháru, po dvou a půl letech zvítězili na kolínské palubovce a po výhře 87:67 se v tabulce skupiny A1 dotáhli na druhé Brno. Mistrovský Nymburk, který v pohárovém finále marně útočil na šestý titul za sebou a šestnáctý celkově, si spravil chuť vítězstvím 94:53 nad čtvrtým Ústím nad Labem.

Ilustrační foto.

Opava ukončila v Kolíně sérii tří ligových porážek. Slezané měli zápas od počátku pod kontrolou a v poslední čtvrtině navýšili rozdíl ve skóre. Třinácti body přispěl k výhře kapitán Jakub Šiřina, Mattians Markusson jako jeden z jedenáctibodových střelců vítězů přidal i deset doskoků.

Nymburk na domácím hřišti Slunetu zatlačil od první čtvrtiny, kterou vyhrál 21:7 a skvělou obranou soupeře zpět do zápasu nepustil. Nymburští inkasovali nejméně bodů v sezoně, ještě méně soupeřům povolili naposledy před jedenácti měsíci. Obhájce titulu střelecky táhl Jerrick Harding, který dal 22 bodů, další tři hráči zapsali po jedenácti bodech.

"Byl to hodně fyzický zápas od prvních minut, ale my na to odpověděli velmi dobře a jasně jsme vyhráli. Jsem spokojený s reakcí hráčů na pohárový neúspěch. Byl to pro nás těžký víkend, ale hráči na to chtěli odpovědět výkonem na hřišti a to se podařilo," pochválil své svěřence trenér Nymburka Aleksander Sekulič.

Před výkonem Nymburka smekl i trenér Slunety Jan Šotnar: "Dnes jsme viděli Nymburk v plné síle a s velkou motivací. A to se proti němu pak těžko hraje. Dnes nám v prvním poločase ukázali, jak vypadá obrana evropské úrovně. My se nedostali prakticky k ničemu. A to i přesto, že jsme se snažili a nic jsme nevypustili. Nemohu hráčům nic vytknout," konstatoval Šotnar, jehož tým prohrál po sérii šesti vítězství.