Česko - Izrael 67:80Porážka s Izraelem komplikuje basketbalistům olympijskou předkvalifikaci

Cesta k postupu z předkola olympijské kvalifikace se pro české basketbalisty dost komplikuje. V Tallinnu při svém druhém vystoupení podlehli Izraeli 67:80, k tomu, aby zůstali ve hře o účast na OH v Paříži, potřebují reprezentanti v úterý zdolat Severní Makedonii a k tomu ještě doufat, že domácí Estonci neporazí dosud stoprocentní výběr Izraele.

Vojtěch Hruban na ilustračním snímku

Češi přitom začali dobře, vedli 9:5, jenže pak šest minut nedokázali skórovat a Izrael osmi body v řadě otočil skóre a vedení už z ruky nepustil. Ve druhé čtvrtině národní tým doplácel na ztráty míče a chyby v obraně, čímž manko narostlo až na poločasový rozdíl třinácti bodů.

Soupeř se mohl opřít o lepší útočný doskok, navíc měl ve své hře víc energie. Nejlepší střelec předchozího českého zápasu Vít Krejčí se poměrně rychle dostal do potíží s fauly a nakonec za 27 minut na hřišti zapsal pouhých šest bodů. Chyběl i výraznější střelecký přínos Tomáše Kyzlinka.

Naopak soupeř spoléhal na svého dirigenta hry Madara, rozehrávač Partizanu byl k neudržení. Až šest minut před koncem se dokázala reprezentace ve skóre přiblížit Izraelcům (57:63), kteří ale záhy zapsali pět bodů v řadě, čímž získali zpět do ruky uklidňující náskok a závěr odehráli daleko přesněji a v naprostém klidu.

Předkolo olympijské kvalifikace basketbalistů v Tallinnu
Česko - Izrael 67:80
Nejvíce bodů: Kříž 16, Hruban 13, Sehnal 10, Krejčí 6 - Madar 27, Timor 22, Sorkin 11, Ziv 7, čtvrtiny 12:16, 19:28, 14:12, 22:24.
Estonsko - Severní Makedonie 83:59 (44:22)