Minnesota - Orlando 120:127Šarvátka v NBA, v Minnesotě nedohrálo utkání pět basketbalistů

Vedoucí tým NBA Boston prohrál již počtvrté z posledních šesti zápasů. Doma nestačil v pátek na basketbalisty Phoenixu a podlehl 94:106. Oslabení Suns udrželi ligového lídra ligy na úspěšnosti střelby 38 procent. Duel Minnesoty s Orlandem ovlivnila šarvátka ze třetí čtvrtiny, po níž rozhodčí vyloučili pět hráčů. Orlando zvítězilo 127:120.

Utkání NBA v Minnesotě poznamenala šarvátka.

Potyčku odstartovala "výměna názorů" mezi Austinem Riversem a Mo Bambou, kteří skončili na zemi a museli je od sebe oddělit rozhodčí i členové realizačních týmů. Sudí vyloučili také domácí dvojici Jaden McDaniels, Taurean Prince a hostujícího Jalena Suggse.

Minnesota dříve přišla i o zraněného Kylea Andersona a duel nakonec nezvládla, i když D'Angello Russell nasbíral 29 bodů, 10 doskoků a šest asistencí.

Boston doplatil na mizernou úspěšnost střelby. Jaylen Brown při 27 bodech proměnil jen 9 střel z 21, Jayson Tatum měl bodů 20: úspěšné pouhé tři pokusy z 15 celkových střel a ke třem trojkám přidal 11 šestek. Suns průběžně vedli až od 20 bodů, jenže po třech čtvrtinách o jediný. Závěrečnou část však odstartovali šňůrou 8:0. Táhl je Mikal Bridges s 25 body, 15 bodů a osm asistencí přidal zkušený Chris Paul.

Julius Randle z NY Knicks slaví vítězství nad Bostonem.

Přestřelku v Texasu ovládla Philadelphia, jež už v poločase nastřílela San Antoniu 73 bodů. Třetí tým Východní konference nakonec vyhrál 137:125. Sixers spoléhali na Joela Embiida s 33 body a 10 doskoky. Spurs sice měli úspěšnost střelby přes 58 procent, srazilo je ale 18 ztrát.

"Dovolit soupeři skórovat 26 bodů z 18 ztrát? To je potom nemožné vyhrát, je to největší zklamání z celého zápasu," řekl po osmé prohře za sebou trenér Gregg Popovich. Spurs mohl těšit jen výkon nováčka Malakiho Branhama, jenž si vylepšil osobní statistiky na 26 bodů. Trefil 11 z 16 střel.

Atlanta uspěla 115:108 v Utahu. Trae Young se blýskl 27 body, De'Andre Hunter dal o jeden méně. Vít Krejčí duel sledoval pouze z lavičky. Jazz nepomohlo ani 25 bodů a 10 doskoků Lauriho Markkanena.

Portland ve Washingtonu prohrával až o 20 bodů, přesto zvítězil 124:116. A to díky Anferneemu Simonsovi, který nastřílel 33 bodů včetně devíti trojek z 12 pokusů. Damian Lillard přidal 29 bodů. Wizards nestačilo 34 bodů Bradleyho Beala či 32 bodů a 10 doskoků Kristapse Porzingise.