New Orleans - Washington 127:102Satoranský dobrým výkonem z lavičky pomohl porazit Washington

Český basketbalista Tomáš Satoranský pomohl New Orleans v NBA porazit svůj bývalý klub Washington 127:102. Reprezentační rozehrávač se sice po třech zápasech v základní sestavě opět vrátil na lavičku, ale během třinácti minut na hřišti byl hodně vidět, když zaznamenal čtyři body, dva doskoky a pět asistencí. Výhru Los Angeles Lakers nad Indianou 124:116 po prodloužení řídil 39 body LeBron James, který se vrátil po trestu za faul loktem.

Tomáš Satoranský pomohl svému týmu k výhře

Pro New Orleans to byla teprve čtvrtá výhra v sezoně a zatím nejvyšší. Nad Washingtonem vedli Pelikáni celý zápas a už v první čtvrtině utekli na rozdíl 16 bodů. Washington, který bojuje o přední příčky Východní konference, se nedokázal dostat blíž než na sedm bodů, jelikož kromě Brandona Ingrama (26 bodů) a Jonase Valančiunase (21 bodů a 11 doskoků) zahrála New Orleans dobře i lavička v čele s Nickeilem Alexanderem-Walkerem a Willym Hernangómezem.

K výhře pomohla Pelikánům i trefa Joshe Harta z poloviny hřiště s faulem na konci třetí čtvrtiny, která znamenala navýšení skóre na 95:73. "Pomohlo to našemu momentu, kdy jsme definitivně zlomili odpor soupeře. Hned jsme pak dali další trojky a bylo po všem," řekl nejlepší střelec zápasu Ingram. "V předchozích zápasech jsme nehráli tak, jak jsme schopni. Promluvil jsem si o tom s hráči a jsem moc rád, jak dnes zareagovali," dodal trenér Willie Green.

Minnesota - Miami 113:101
New Orleans - Washington 127:102 (za domácí Satoranský 4 body, 5 asistencí, 2 doskoky)
Oklahoma City - Utah 104:110
Orlando - Charlotte 99:106
Sacramento - Portland 125:121
San Antonio - Atlanta 106:124