Crvena zvezda Bělehrad - FC Barcelona 94:99 PPSatoranský se blýskl v Evropské lize 19 body a 10 asistencemi, dal pět trojek

Svým nejlepším střeleckým výkonem v sezoně pomohl Tomáš Satoranský k vítězství Barcelony na hřišti Crvené zvezdy Bělehrad v 16. kole Evropské ligy basketbalistů. Pod výhru 99:94 po prodloužení se český reprezentant podepsal 19 body včetně pěti trojek z šesti pokusů, k tomu přidal 10 asistencí a zaznamenal double double. Jan Veselý si připsal 10 bodů a pět doskoků.

Tomáš Satoranský v zápase proti Realu Madrid. Archivní foto

Srbskému týmu nepomohly střelecké výkony Nemanji Nedoviče a Filipa Petruševa, kteří dali shodně po 24 bodech.

Barcelona na začátku čtvrté čtvrtiny prohrávala o 12 bodů, ale Nikola Mirotič trojkou v poslední sekundě poslal zápas do prodloužení. Hosté si spravili chuť po předchozí prohře o bod s Valencií a mají na druhém místě tabulky stejnou bilanci 11-5 jako vedoucí Baskonia i třetí Monako.

Evropská liga basketbalistů - 16. kolo:
Crvena zvezda Bělehrad - FC Barcelona 94:99 po prodl. (za hosty Satoranský 19 bodů, 10 asistencí, 3 doskoky, Veselý 10 bodů, 5 doskoků, 1 asistence),
20:00 Panathinaikos Atény - Olympiakos Pireus, Villeurbanne - Alba Berlín,
Boloňa - Fenerbahce Istanbul 92:88