Suchanová se blýskla při návratu 22 body, porážku Slavie s KP ale neodvrátila

Basketbalistka Kateřina Suchanová se při návratu na ligové palubovky v sobotu blýskla 22 body proti KP Brno, těsnou porážku Slavie 71:72 však neodvrátila. Bývalá reprezentační kapitánka byla nejlepší střelkyní zápasu 12. kola, za více než 34 odehraných minut přidala dva doskoky a tři asistence. Hostujícímu týmu pomohla 19 body Anežka Kopecká. Pražanky zůstaly v tabulce sedmé, Královo Pole je o skóre třetí.

Kateřina Suchanová v dresu Slavie.

Vicemistryně světa z roku 2010 Suchanová, rozená Elhotová, se vrátila na palubovky po více než roční pauze a druhém porodu. Letos přivedla na svět syna Vojtěcha. Suchanová dosud strávila klubovou kariéru pouze v USK Praha, s nímž vyhrála v roce 2015 Evropskou ligu a dvanáct mistrovských titulů. Pětkrát ovládla také anketu pro nejlepší domácí basketbalistku roku.

Suchanová měla už v poločase na kontě deset bodů. Přestože si KP vytvořilo v poslední čtvrtině devítibodový náskok, třiatřicetiletá basketbalistka vrátila v závěru po pěti proměněných trestných hodech Slavii na dostřel. O vítězství hostujícího týmu rozhodla proměněná šestka Evy Kopecké deset vteřin před koncem, na niž už stihla reagovat Kateřina Rokošová jen dvoubodovou trefou s klaksonem.

Další utkání odehraje Slavia až na začátku nového roku, 7. ledna se představí na palubovce Źabin Brno.