Turečtí basketbalisté půjdou kvůli sporu o časomíru na ME k arbitráži CAS

Turecký basketbalový svaz se odvolá ke sportovní arbitráži CAS proti rozhodnutí mezinárodní federace FIBA Europe, která zamítla jeho protest proti hodnocení zápasu s Gruzií na mistrovství Evropy. Turci prohráli duel ve skupině v Tbilisi s domácím výběrem až po druhém prodloužení, v závěru normální hrací doby ale nebyla v přerušené hře zastavena časomíra a utkání se tak proti pravidlům zkrátilo o 22 sekund.

Naštvaný turecký kouč Ergin Ataman při utkání s Gruzií.

Zápas musel být ve čtvrté čtvrtině přerušen kvůli potyčce tureckého reprezentanta Furkana Korkmaze s domácím Dudou Sanadzem. Vyhrocená atmosféra pak provázela i zbytek duelu, který Turecko prohrálo 83:88 a podle stížností turecké strany se pak přenesla i do šaten, kde údajně potyčky pokračovaly.

FIBA Europe ve svém rozhodnutí o zamítnutí protestu uvedla, že Turecko nemohlo dokázat, že by bez závady na časomíře byl výsledek jiný. Turecký svaz ale toto zdůvodnění nepřijal.