Veselý se Satoranským pomohli Barceloně k další výhře v Evropské lize

Basketbalisté Barcelony uspěli i ve druhém utkání Evropské ligy v sezoně. Na hřišti finalisty minulého ročníku Olympiakosu Pireus zvítězili po obratu v poslední čtvrtině 77:68 i díky osmi bodům Jana Veselého. Tomáš Satoranský přispěl k výhře pěti body.

Tomáš Satoranský v zápase proti Realu Madrid.

Barcelona navázala na úvodní vítězství nad Anadolu Efes Istanbul. V Řecku vedla v druhé čtvrtině až o 15 bodů, ale pak se její náskok rychle rozplynul. Ve čtvrté desetiminutovce si domácí během čtyř a půl minuty vypracovali vedení 66:59, Katalánci však poté předvedli šňůru 14:0 a dovedli zápas k vítězství.

Nejlepším střelcem byl Laprovittola se 17 body, o bod méně dal Abrines, který proměnil pět ze sedmi trojek. Za Olympiakos zaznamenali dvouciferný počet bodů jen Walkup (14) a Milutinov (10).

Evropská liga basketbalistů - 2. kolo:
Olympiakos Pireus - FC Barcelona 68:77 (za hosty VESELÝ 8 bodů, 4 doskoků, 3 asistence, SATORANSKÝ 5 bodů, 2 asistence, 1 doskok)
Monako - Boloňa 59:83
Žalgiris Kaunas - Crvena zvezda Bělehrad 79:74,
Valencie - Fenerbahce Istanbul 77:74

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.