Utramaratonec Brunner skončil na Spartathlonu na 245 km pátý

Český ultramaratonec Radek Brunner obsadil páté místo na tradičním Spartathlonu a teprve podruhé ze sedmi startů v běžeckém závodu z Atén do Sparty dlouhém 245 kilometrů nezískal některou z medailí. Trať ultramaratonu zvládl za 24:30:13 hodin. Sedmý doběhl Jiří Horčička (25:10:56) a devátý Marek Jirásek (26:01:31).

Běhání - ilustrační foto.

Vítězství obhájil Řek Fotis Zisimopulos, který po pátečním startu dnes dorazil do cíle u sochy krále Leonidase jako první už před svítáním. Druhého Japonce Torua Somiju porazil i přesto, že na trati jednou špatně odbočil a musel se vracet. Časem 21:00:48 se postaral o třetí nejrychlejší výkon v čtyřicetileté historii závodu.

Závod žen ovládla stejně jako vloni při své premiéře Diana Džavizaová z Lotyšska, která v celkovém pořadí doběhla v čase 25:03:07 šestá.