Hlavní obsah

Brutální dělovka sestřelila českého bijce! Ten bezvládně padl k zemi

21. 4. 2022 6:32

Na tenhle duel by nejraději zapomněl. Český MMA zápasník Viktor Pešta nevstoupil do své premiéry v organizaci PFL vůbec dobře. V souboji s ruským bijcem Omarim Achmedovem byl knokautován již po necelé minutě a půl. Rodák z Příbrami schytal tvrdou dělovku, po které se bezvládně poroučel k zemi a ještě pár minutek poté byl v péči lékařů.

Foto: PFL

Viktor Pešta byl v souboji s Omarim Achmedovem knokautován již po necelé minutě a půl boje.Foto: PFL

Článek

Jednatřicetiletý Pešta je druhým českým zástupcem v americké organizaci PFL, kam se vydal v úvodu letošního roku. Pro pražského rodáka se jednalo o novou výzvu, na jejíž konci visí i pohádková odměna ve výši jednoho milionů dolarů (téměř 23 milionů korun). První stupínek představoval velezkušený Omari Achmedov, který ještě nedávno působil v prestižní UFC.

I přesto byl do role favorita zápasu pasován právě český bijec, kterému se souboj absolutně nepovedl. O tři roky starší Dagestánec od úvodu vsadil na nepříjemné kopy na nohu, po kterých předvedl i několik přesně mířených dělovek na hlavu. Peštovi rázem přestalo vše fungovat, naopak působil lehce otřeseným dojmem a záchranou měl být takedown, který však soupeř dokázal ubránit. A to bylo klíčové.

Bývalý šampion organizace OKTAGON MMA vzápětí znovu několikrát inkasoval, načež schytal i prudkou dělovku pravou rukou, která ho knokautovala. Pešta se po tomto drtivém úderu bezvládně poroučel k zemi a ihned mu na pomoc přispěchali lékaři. Achmedov se v tu dobu ani neradoval, naopak mu bylo soupeře spíše líto.

O několik minutek později se přesto oba zápasníci dostavili k závěrečnému vyhlašování. Achmedov dokázal uspět již po 85 vteřinách boje a svým výkonem si připsal hned šest bodů do tabulky. Naopak na Peštově výrazu bylo znát obrovské zklamání, takhle si premiéru v americké organizaci určitě nepředstavoval.

Netrvalo dlouho a nesmírně tvrdý vypínák se stal terčem reakcí ze všech možných stran. "Brutální konec," napsal jeden z uživatelů Twitteru. "Čistý dynamit! Jsem rád, že se z toho jeho soupeř dostal a vypadá v pořádku," navázal další. "Neskutečná dělovka Achmedova, který jako skála srazil soupeře," vyjádřil se další uživatel.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •