Hlavní obsah

Král je jen jeden! Nekompromisní šampion splatil dluh a ustrážil trůn

Ostravský OKTAGON 32 je minulostí, také tentokráte se diváci dočkali atraktivních momentů. Jedním z byla pátá úspěšná obhajoba opasku krále veltrové váhy Davida Kozmy, který dokázal zdolat o patnáct let staršího Petra Knížete. Obrovské emoce byly k vidění v souboji dvou bývalých kamarádů Václava Mikuláška a Tomáše "Bolo" Meliše. Očekávanou bitvu nakonec získal ve svůj prospěch druhý jmenovaný, konec zápasu ale přinesl málo vídaný okamžik.

O výhře Matěje Peňáze poprvé rozhodly až body. Soupeř ho provokoval gesty Video: Sport.cz

 
Článek

Pátou obhajobu krále veltrové váhy měl před sebou šampion David Kozma. Ten se znovu po pěti letech utkal s veteránem domácí scény Petrem Knížetem. Růžový panter měl po prvním nezdaru o motivaci postaráno, což se v zápase ukázalo naplno a svému soupeři vrátil porážku.

Na nic se nečekalo a po prvních pozdravech v postoji se přešlo na zem, kde se odehrála většina zápasu. Byl to především Kozma, kterému se dařilo soupeře držet pod sebou, navíc sebevědoměji působil i v přestřelkách. Růžový panter zkrátka měl od úvodních minut zápas pod kontrolou a vše se zdálo být na dobré cestě.

Kozma zůstává králem. Jen ho zklamalo, že zápas neukončil. Monster by potřeboval šest kol.Video: Sport.cz

Ani s přibývajícím časem se nic nezměnilo. Veterán Kníže se sice k žádnému fatální ohrožení nedostal, přesto sám hledal na soupeře recept. Nefungovala jak práce u pletiva, zemi, klinčích ani v postoji. Kozma působil maximálně připraveným dojmem a fyzicky náročný zápas znovu dokázal uhrát na body. Veltrová váha tak nového šampiona nepoznala, ten navíc popáté obhájil opasek.

Svoji Ostravu nedobyl. Václav Mikulášek zakřičel bolestí a byl konec zápasu.Video: Sport.cz

Ostře sledovaný byl souboj mezi Václavem Mikuláškem a Tomášem "Bolo" Melišem. Bitva dvou bývalých kamarádů se v posledních týdnech a měsících zvrtla v nenávist a oba kohouti si to vyřídili v kleci. Dlouho se ovšem nebojovalo. Zápasník přezdívaný Baba Jaga vzal zápas bleskově na zem, to se mu ale paradoxně stalo osudným. Slovenský soupeř sáhl ke kimuře, které Mikulášek nedokázal vzdorovat.

Český bijec sice neodklepal konec zápasu, přesto mezi oba zápasníky skočil sudí, což znamenalo konečnou. V hledišti se rázem strhl obrovský pískot, ve vzduchu totiž viselo další kontroverzní rozhodnutí. Jak bylo ale později vysvětleno, Mikulášek sice neodklepal, nýbrž vydal hlasitý výkřik bolesti, což pro sudího byl podnět k předčasnému ukončení zápasu.

Bolestivé vítězství Lucie Pudilové. Boxovala většinou jen jednou rukou, tu druhou si zranilaVideo: Sport.cz

Obrovský aplaus sklidil Matěj Peňáz. Český talent udržel neporazitelnost, tentokráte si vyšlápl na zkušeného Itala Giovanniho Melilla. Ten se přitom od začátku neustále snažil pracovat u pletiva, kde ale cestička k takedownům nevedla. Aktivitu rázem převzal Peňáz, který po celé utkání těžil z dobrého postoje a s naprostou opatrností kráčel za vítězstvím.

Ital navíc postrádal kondici, postupem času mu ubývala i síla. V posledních minutách se navíc pokoušel soupeře vyprovokovat různými gesty rukou, Peňáze to ovšem nechalo klidným, naopak si zkušeně došel pro výhru na body. Po zápase si oba zápasníci podali ruce a společně naskočili na klec.

Dominantní výkon předvedla Lucie Pudilová. Česká zápasnice změřila síly s Brazilkou Caroline Yariwake, která zkušenější soupeřce marně stíhala, přesto vydržela všechna tři kola. Pudilová si s naprosto chladnou hlavou došla pro očekávané vítězství, které však mělo kaňku. Bývalá zápasnice slavné UFC po zápase přiznala, že bojovala se zraněnou (možná zlomenou) rukou a ihned po skončení duelu zamířila do nemocnice.

Výkon nehodný Vikinga. KO na calfkick. Jeremy Kimball kopat umíVideo: Sport.cz

Pozornost budila i těžká váha. Tu reprezentovala i dvojice Thomas Narmo a Jeremy Kimball. Oba působili svěže již během vážení, nechyběly ani zábavné momenty a vtípky. Prvně jmenovanému ale po několika minutách boje přestalo být do smíchu. Americký soupeř hned několikrát vyslal tvrdé kopy na soupeřovu nohu, což Narmo sice nejprve s vypětím všech sil ustál, po dalších zásazích přesto lehl na zem. Také urostlý Nor si bude muset dát na pár týdnů oraz.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •