Hlavní obsah

Nůž na krku! Český ranař chce odčinit tvrdé KO, pohádková odměna se mu vzdaluje

17. 6. 2022 9:53

Přetěžká mise čeká na českého MMA zápasníka Viktora Peštu. Na turnaji americké organizace PFL ho čeká druhý souboj, který může být v letošní sezoně i tím posledním. Bývalý šampion organizace OKTAGON MMA musí za každou cenu vyhrát, dokonce i před limitem. Žádné ořezávátko ho ale nečeká. Naopak v kleci změří síly s veteránem UFC Robem Wilkinsonem.

Foto: PFL

Viktor Pešta si vyzkouší první duel v organizaci PFL.Foto: PFL

Článek

Letošní sezona zámořské organizace pro něj začala jako z hororu. Viktor Pešta při snaze vybojovat titul a pohádkovou odměnu ve výši milionu dolarů (téměř 23 milionů korun), výrazně zaškobrtl hned na první překážce. Při premiéře v PFL padl již po minutě a půl, knokautoval ho zkušený Omari Achmedov. Dagestánec si tímto drtivým vítězstvím vybojoval hned šest bodů do tabulky.

Jednatřicetiletého Peštu ani teď nečeká nic jednoduchého. Bývalý šampion polotěžké váhy organizace OKTAGON MMA se postaví Australanovi Robu Wilkinsonovi, který z šestnácti zápasů prohrál pouze dvakrát. Obě porážky přitom zapsal v prestižní UFC, kde nejprve nestačil na Siyara Bahadurzadu, načež podlehl i šampionovi Israelu Adesanyovi. V PFL má zatím za sebou jeden vítězný zápas, na TKO ve druhém kole dokázal zdolat Brazilce Bruce Soutu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Viktor Pesta (@viktorpesta)

„Všechna dřina už je za mnou. Teď se jen zrelaxovat a vyčkávat na svůj moment," informoval Pešta na svých sociálních sítích.

Český bijec bude muset za každou cenu zvítězit v prvním kole (za určitých okolností by mohlo stačit i vítězství ve druhém kole za pět bodů.), avšak ani to mu nemusí stačit k postupu do play off. Právě výhra v první pětiminutovce by Peštovi vynesla hned šest bodů do tabulky, čímž by vyrovnal hned několik soupeřů. Pakliže by se českému zápasníkovi nepovedlo postoupit, sezona pro něj končí.

Galavečer organizace PFL startuje 18. června v 1:00 SEČ. Pešta by měl by měl přijít na řadu zhruba mezi 2:00 – 3:00 SEČ. Jeho duel můžete živě sledovat na oficiálním YouTube kanálu organizace PFL.

Reklama

Sdílejte článek