Hlavní obsah

Obrovská válka nabídla knokaut! Šampion se těžce zvedal ze země

19. 12. 2021 1:40

Polská organizace KSW nabídla opravdový tahák. Ostře sledovanou bitvu dvou šampionů. Válku o pás střední váhy nakonec lépe zvládl Roberto Soldić, který dokázal ve druhém kole knokautovat legendárního Mameda Chalidova. Chorvat tak během pár měsíců získal druhý pás. Na turnaji se představili také dva čeští zástupci, kteří si nevedli zrovna nejlépe. Magdalena Šormová svůj zápas s Anitou Bekus prohrála na body, Miroslav Brož pro změnu remizoval s Adamem Niedzwiedzem.

Foto: KSW

Roberto Soldić je dvojnásobným šampionem organizace KSW.

Článek

Ani jeden ze šampionů na nic nečekal a od úvodu jsme sledovali slušnou přestřelku. Duel se přeléval z jedné strany na druhou. Nepříjemný moment byl k vidění ve druhém kole. Soldić totiž vší silou nakopl ležícího Chalidova do suspenzoru a následovala tak několikaminutová pauza.

Ta prospěla spíše Chorvatovi, který ihned rozbalil své rychlé ruce a k vidění byla další ostrá výměna pěstí. Chalidov si navíc naběhl do tvrdé levačky, která ho knokautovala. Ruský zápasník bezvládně padl k zemi, kde čelil dalším dvěma úderům. Chalidov byl ještě několik minut po zápase v péči lékařů, z jeho obličeje totiž tekla pořádná dávka krve. Již bývalý šampion se nakonec zúčastnil i vyhlášení výsledků.

Soldić tak dokázal během necelých tří měsíců získat druhý titul. Po veltrové váze získal opasek také ve střední váze a nabízí se tedy otázka, zda má v polské organizaci KSW konkurenci.

Nepovedenou premiéru na polské scéně si pro změnu odbyla Češka Magdalena Šormová. Ta v roli favoritky nastoupila do souboje s Anitou Bekus. A jednalo se o nesmírně těžký duel, který nakonec na body lépe zvládla druhá jmenovaná.

Bekus se prezentovala skvělou fyzičkou a také úspěšnou kontrolou na zemi. Polce se hned v prvním kole povedlo soupeřku hodit na zem, kde Šormová ovšem hrozila při páce na ruku. Bekus ovšem situaci přečkala bez úhony a první kolo si vzala na vlastní stranu. České zápasnici mnohem lépe vyšlo druhé kolo, ve kterém sice znovu jako první zamířila na zem na záda, avšak situaci skvěle přetočila a několik minut se jako klíště držela soupeřce na zádech, kde si hledala prostor ke škrcení. Ten se ale najít nepovedlo.

Foto: KSW

Mamed Chalidov (vlevo) a Roberto Soldić po staredownu před zápasem.

Velice dobře fyzicky připravená Bekus lépe zvládla klíčové třetí kolo. V něm znovu předvedla kontrolu na zemi, kde navíc ubránila i další pokus o páku na ruku. Šormové tak ani další tato snaha nevyšla a koncovku zápasu lépe zvládla právě Polka. Ta se nakonec radovala z pátého kariérního vítězství, její výhru viděli všichni tři sudí.

"Takovýto výkon jsem ve své premiéře v KSW předvést nechtěla... Prohra na body, budu se muset znovu na zápas podívat, zamyslet se a hlavně si z toho něco užitečného odnést," vyjádřila se Šormová po zápase.

Zahraniční debut si připsal také Miroslav Brož, který teprve před dvanácti dny přijal nabídku na zápas s Adamem Niedzwiedzem. Inkvizitor tak do zápasu nevstupoval s plnohodnotnou přípravou, neboť v posledním týdnu shazoval hned šestnáct kilogramů. Souboj s tvrdým Polákem nakonec skončil remízou.

Taktika českého zápasníka byla jasná, udržet duel co nejdéle v postoji. Jenomže to se povedlo pouze pár desítek vteřin. Polák vycítil šanci, chytil nohu soupeře a rázem jsme byli na zemi. Tam oba borci strávili téměř celé první kolo, avšak nic závratného se nedělo. Niedzwiedzovi se také v úvodu druhého kola povedlo jednoduchým takedownem vzít zápas zpět na zem a taktika mu tak vycházela do puntíku.

Brožovi se stále nedařilo uniknout z dominantní pozice, proto riskantně nabídl záda, což mu na chvíli přineslo vysvobození. Závěrečné vteřinky hrály ve prospěch českého zápasníka, který však potřeboval lépe zvládnout poslední pětiminutovku. A to se dařilo.

Český zápasník neustále otloukával soupeře, který se nechtěl za žádnou cenu vrátit do postoje. Brož měl fyzicky navrch, jenomže nechtěl riskovat případné chycení do submise. Místo závěrečného nátlaku tak přišla opatrná koncovka a znovu museli rozhodovat sudí. Ti se nakonec přiklonili k remíze a duel tak vítěze nenabídl.

„Omlouvám se všem, dělal jsem maximum, abych ten knokaut doručil. I tak ale doufám, že se zápas líbil, já si to užil a byla to velká čest reprezentovat Česko," vyjádřil se Brož krátce po zápase na sociální síti.

Reklama

Související témata: