Hlavní obsah

Očekávaný souboj! Svět bojových sportů se dočká další trilogie

6. 1. 2022 19:00

Dalo se to čekat. Nyní je navíc vše oficiální. Svět bojových sportů se dočká další trilogie, kterou v tomto případě obstará dvojice Max Holloway - Alexander Volkanovski. V předchozích dvou vzájemných duelech se radoval druhý jmenovaný, nyní si zálusk dělá také Holloway. Duel se uskuteční 5. března letošního roku na UFC 272.

Foto: UFC

Alexander Volkanovski (vlevo) a Max Holloway svedou další titulový souboj.Foto: UFC

Článek

Trilogie zkrátka hýbou světem bojových sportů. A v posledních letech jich bylo k vidění hned několik. A také letošní kalendářní rok nám přichystal třetí vzájemný souboj. Proti sobě se znovu po roce a půl postaví Max Holloway a Alexander Volkanovski, což pro stanici ESPN potvrdil také prezident UFC Dana White.

Souboj se přitom uskuteční 5. března na UFC 272. Tento galavečer navíc nabídne hned dva titulové zápasy. V tom prvním bude svůj pás v pérové váze střežit Alexander Volkanovski, který ho získal před dvěma lety právě v souboji s Maxem Hollowayem. Necelý rok poté se tentokráte v roli šampiona představil právě Volkanovski, kterému se i podruhé povedlo uspět na body.

Holloway rázem okusil něco, co se mu naposledy přihodilo před osmi lety. Prohrál totiž dvakrát v řadě a mnozí okamžitě začali spekulovat, zda sláva amerického zápasníka není minulostí. A vypadá to, že není. Holloway se postavil zpět na nohy, připsal si dvě výhry a rázem si řekl o titulovou šanci. A ta rázem přichází. Američan má navíc jedinečnou možnost poprvé v kariéře porazit Volkanovskiho, který drží více než osmiletou neporazitelnost.

Právě druhý vzájemný zápas vyvolal i trochu kontroverze. Velká část MMA komunity totiž v odvetě viděla vyhrát Maxe Hollowaye, ale vítězství si nakonec odnášel Volkanovski. Prvně jmenovaný tak okamžitě požádal o třetí zápas, avšak toho se dočkal až s odstupem tří let.

Na turnaji bude mimo jiné k vidění i druhý titulový zápas, tentokráte v bantamové váze. V tomto případě se bude jednat o odvetu. Šampion Aljamain Sterling sice v minulém roce získal titul, avšak hodně nečekaným způsobem. Dominantně působící Petr Yan totiž udeřil kolenem do hlavy soupeře, což je nelegální a rázem se z mistrovského titulu mohl radovat právě Sterling. Ten svého soupeře v předchozích dnech označil za podvodníka a před odvetou to mezi oba tábory začíná hodně jiskřit.

„Myslím si, že každý ruský bojovník nebo sportovec je podvodník. Podle mě je Yan špinavý podvodník. Možná se pletu, ale hodně o tom pochybuju," znělo na Twitteru Aljamaina Sterlinga.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.