Hlavní obsah

Před rokem ukončil kariéru. Hvězdný Nurmagomedov je stále pod palbou

16. 11. 2021 17:21

Neporažený UFC zápasník Chabib Nurmagomedov zhruba před rokem pověsil rukavice na hřebík. Nicméně i po uplynutí této doby je ruský bijec stále středem pozornosti. Naposledy se na jeho adresu vyjádřil bývalý prozatímní šampion lehké váhy Tony Ferguson, který nejednou toužil po vzájemném zápase. Na sociální síti rozhodně nešetřil ostrými slovy, na což později reagoval také Nurmagomedov.

Foto: UFC

Chabib Nurmagomedov pláče po své poslední výhře v kariéře.Foto: UFC

Článek

Již sedmatřicetiletý Ferguson je podle mnohých za zápasnickým zenitem. Prohrál poslední tři souboje a dost možná ve vzduchu visí konec kariéry. El Cucuy, jak se Fergusonovi přezdívá, si ovšem nyní na Twitteru vybral za terč neporaženého Nurmagomedova, který před rokem ukončil kariéru. Jejich vzájemný střet byl hned pětkrát zrušen a nikdy se proto neuskutečnil.

„Tak mě poslouchej, ty tlustý debile. Naposledy, když jsem tě viděl, utíkal jsi domů jako malá štětka, protože jsi se chtěl vyhnout našemu zápasu. Předtím jsi simuloval, že máš problémy s břichem. A to jen proto, aby si nemusel nastoupit do titulového zápasu. Raději drž hubu a nech to na těch, kterých se to týká," zněl drsný vzkaz na twitteru Fergusona.

Reakce ruského zápasníka na sebe nenechala dlouho čekat. Tentokrát se ale nejednalo o nic dramatického. „Tony, za poslední tři roky jsi nevyhrál jediné kolo a občas to dokonce bylo i 10:8. Od roku 2015 jsi porazil jen jediného zápasníka z TOP 15. Myslím, že je to úplně jasné a srozumitelné. Nebudu se snižovat na tvoji úroveň. Nemám v plánu tě urážet ani útočit na tvojí osobu. Tohle jsou prostě fakta."

Kdo čekal konec vyostřené debaty, byl na omylu. Ferguson chtěl mít za každou cenu poslední slovo, což se také stalo. „Vyhýbáš se mi od roku 2015. Simuloval si zranění a schovával se, protože jsi věděl, jak krvavou klec jsem po sobě nechal v zápase s tvým kolegou. Určitě si to nechtěl zažít. Jsi vystrašený, nemáš na to koule. Fanoušci si od tebe zaslouží víc. Khabib 29 – 1!"

Hádku údajně vyvolala volba nadcházejícího titulového vyzyvatele v lehké váze. Nurmagomedov na tomto místě vidí svého svěřence Islama Machačeva, což se Fergusonovi nelíbilo.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.