Hlavní obsah

Šampion dává fanouškům vybrat! Půjde do akce McGregor?

4. 1. 2022 17:19

Charles Oliveira je momentálně na vrcholu své kariéry. Před necelým měsícem se mu povedlo obhájit titul v lehké váze, díky čemuž dosáhl na desáté vítězství v řadě. Logicky se nahlas hovoří o dalším titulovém soupeři. V této souvislosti Brazilec zveřejnil na svých sociálních sítích příspěvek, ve kterém dává svým fanouškům prostor k volbě dalšího protivníka. V osudí jsou pouze dvě jména, uhodnete jaká?

Foto: UFC

Charles Oliveira dokázal obhájit pás pro šampiona lehké váhy. S kým se utká příště?Foto: UFC

Článek

Trůn pro šampiona lehké váhy se sice před soubojem s Dustinem Poirierem otřásal v základech, přesto Oliveira dokázal svůj šampionský titul v lehké váze obhájit. Brazilec tak natáhl sérii neporazitelnosti na deset zápasů, navíc naposledy pocítil hořkost porážky před čtyřmi lety. Oliveira si navíc připsal jubilejní dvacátou úspěšnou submisi ve své profesionální kariéře, což je nejvíce ze všech zápasníků UFC.

A právě série výher děsí snad každého zápasníka v lehké váze. I v této souvislosti se nahlas hovoří o dalším soupeři, se kterým by se Oliveira v rámci své další obhajoby mohl utkat. A moc jmen ve hře není, o čemž svědčí také příspěvek na sociálních sítích, ve kterém Brazilec vyzval fanoušky, aby napsali, s kým by ho rádi viděli zápasit. A podle všeho jsou ve hře pouze dva potenciální soupeři.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Charles Oliveira (@charlesdobronxs)

Tím prvním je Justin Gaethje, který naposledy porazil bývalého titulového vyzyvatele Michaela Chandlera. Pro Oliveiru se zřejmě jedná o nejreálnějšího soupeře, což po posledním duelu dává smysl také prezidentu UFC Danu Whiteovi. Gaethje přitom dlouhou dobu držel sérii čtyř výher v řadě, kterou narušil až legendární Khabib Nurmagomedov. Američan se ovšem po porážce oklepal a ihned v dalším duelu se mu povedlo zvítězit, čímž si řekl o titulovou šanci.

Mnohem sledovanější by zřejmě byl souboj s Conorem McGregorem, kterého v komentářích označila drtivá většina. Irský zápasník by se přitom měl v letošním roce po dlouhé rekonvalescenci vrátit zpět do klece, a Oliveira by tak mohl být prvním návratovým soupeřem. A vzájemný duel by podle všeho zajímal také Brazilce. To koneckonců potvrdil také McGregorův tréninkový parťák Peter Queally, podle kterého by měl Conor při svém návratu ihned bojovat o titul.

„V tomto sportu je normální, že když máte dva zápasníky, kteří chtějí totéž, tak se to stane. Oliveira chce zápasit s Conorem, dokonce nás sám už i kontaktoval. Teď už vše záleží jenom na tom, kdy se Conor vrátí do klece," nechal se slyšet Queally v rozhovoru pro deník Mirror.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Conor McGregor Official (@thenotoriousmma)

Na oficiální potvrzení dalšího zápasu si však diváci budou muset ještě počkat.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články