Hlavní obsah

V Praze to bude bolet! Nabídne zápasnické peklo i knokauty?

16. 4. 2022 6:23

Domácí bojová organizace I Am Fighter má před sebou další turnaj, který se uskuteční již 16. dubna v Kongresovém centru Praha. Do akce se dostane více než třicet zápasníků, střídat se budou zápasy v MMA a kickboxu, diváci se tak nudit nebudou. Své schopnosti předvedou například talentovaný Pavel Šach, zkušená zápasnice Petra Částková nebo ukrajinský tvrďák Jevgenij Orlov. Vrcholem turnaje bude pikantní bitva mezi Petrem Beranem a Davidem Zoulou.

Foto: IAF

David Zoula (vlevo) a Petr Beran obstarají hlavní zápas turnaje I Am fighter 4.Foto: IAF

Článek

Poslední turnaj ambiciózní organizace I Am fighter se uskutečnil v listopadu loňského roku, po necelých pěti měsících je tu další akce. Znovu to bude v hlavním městě České republiky, znovu v Kongresovém centru, které tentokráte dosáhne kapacity 1 500 mist. „Otevřeli jsme tentokrát celou halu. Bojovníci tak zažijí to pravé kouzlo Kongresového centra – skutečnou arénu," vysvětlil promotér Petr Ondruš.

Celá akce přitom začne soubojem dětí, což u fanoušků vyvolalo řadu rozporuplných reakcí. Proti sobě se postaví osmiletý Nikolas Novák a sedmiletý Milan Flégr. Oba přitom mají za sebou několik zápasů, o nováčky se tedy nejedná.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený I Am Fighter (@iaf_iamfighter)

Hlavní zápas představuje skvělou podívanou, do akce půjdou dva elitní amatérští zápasníci, kteří si to rozdají o jedničku lehké váhy. Střet Petra Berana s Davidem Zoulou nabídne srovnání dvou odlišných stylů. Zatímco Zoula je spíše postojář, Beran se může chlubit velmi dobrou práci na zemi a v klinčích. Atmosféra mezi oběma borci navíc pořádně zhoustla. Kdo se zápasu odejde s rukou nahoře?

V hlavním předzápase se představí ukrajinský tvrďák Jevgenij Orlov, kterému se před několika dny změnil soupeř. David Závoda do zápasu nastoupit nemůže, jeho místo tak zaujme Gruzínec Soslan Gasijev. V tomto duelu dost možná přijde rychlé KO. „Vzal to na poslední chvíli, za což mu patří velký respekt, určité zkušenosti má, nebude to pro Orlovova snadná práce," okomentoval promotér Petr Ondruš.

Předvede se také čtyřicetiletá Petra Částková, která půjde do desátého zápasu mezi profesionálkami. Naposledy se představila na listopadové akci organizace I am fighter, na které dokázala na body porazit Aitanu Álvarezovou. Nyní se česká zápasnice utká s Maďarkou Beátou Juhászovou.

Zajímavé bude sledovat i představení v podání talentovaného Pavla Šacha, který ve strikingu změří síly s Tarekem Carforou. Český bijec ještě před necelým měsícem zápasil o kickboxerský titul s Vladimírem Idranyim, na výhru to ovšem nestačilo. Nyní přichází další výzva, motivace a chuť po vítězství je obrovská.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený I Am Fighter (@iaf_iamfighter)

„Jsem strašně rád, že se nám daří dělat ta mravenčí práce, tedy vypiplávat ty nej amatérské bojovníky a dávat je na startovku velkého galavečera, kde se pak mohou potkávat v zákulisí potkávat s opravdovými hvězdami, třeba i svými vzory. Jsem rád, že mohou nasávat velkou atmosféru, zvykat si na nervozitu s tím spojenou," dodal jednačtyřicetiletý rodák z Prahy.

Turnaj I Am fighter startuje v sobotu 16. dubna od 18:00 v Kongresovém centru Praha. Diváci ho mohou sledovat v hale nebo přes PPV.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •