Hlavní obsah

Velké ambice! Legendární Nurmagomedov láká zvučná jména

17. 12. 2021 18:33

Vypadá to na ambiciózní budoucnost. Bojová organizace Eagle Fighting Championship, kterou před rokem koupil Chabib Nurmagomedov, má za sebou tiskovou konferenci, která se uskutečnila v Miami. Bývalý šampion UFC během ní uvedl několik zásadních informací a diváci se tak dost možná budou moci těšit na pořádnou konkurenci slavné UFC.

Foto: EFC

Bývalý šampion UFC Chabib Nurmagomedov představil na tiskové konferenci v Miami své plány s organizací Eagle FC.Foto: EFC

Článek

Legendární Rus svolal důležitou tiskovou konferenci v Miami, kde diskutoval nejen o nadcházející debutové kartě, která je v plánu 28. ledna, ale také o dalších plánech organizace Eagle FC. Ta má v následujícím roce obrovské plány, ve Spojených státech chce uskutečnit řadu turnajů.

„Právě teď začínáme. Příští rok budeme mít v této aréně na konci ledna velkou show a jsem z toho nadšený. Před rokem jsem se stal majitelem Eagle FC. K dnešnímu dni jsme pořádali 43 turnajů po celém světe. Číslo 44 bude koncem ledna příštího roku," prozradil Chabib.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený EAGLE FIGHTING CHAMPIONSHIP (@eaglefcmma)

„Chci změnit jen pár věcí. Jedna z hlavních věcí je, aby Eagle FC se stal celosvětovou značkou. Proto jsme se rozhodli to otevřít tady v Miami, kde bude náš hlavní domov. Budeme pořádat turnaje po celém světě," dodal neporažený zápasník.

Nové váhové kategorie

V rámci stěhování organizace Eagle FC do Spojených států přicházejí na scénu i nové váhové kategorie. Právě po změnách v divizích se nahlas mluví již několik let a k radikálnímu kroku nyní přistoupila organizace EFC. Nejpozoruhodnější změnou bude nová divize do 165 liber (74,8 kg) a do 175 liber (79,4 kg). Podle Nurmagomedova budou váhové kategorie nastaveny tak, aby se lišily o deset liber.

Foto: Kelly Ross-USA TODAY Sports

Júnior Dos Santos by se mohl stát další hvězdou organizace Eagle FC.Foto: Kelly Ross-USA TODAY Sports

Plánované váhovky budou postupně 135 (61,2 kg), 145 (65,8 kg), 155 (70,3 kg), 165 (74,8 kg), 175 (79,4 kg), 185 (83,9 kg), 205 (93 kg) a těžká váha. Muší váha zatím v plánu není. Nurmagomedov v této souvislosti uvedl, že do budoucna s jejím otevřením nemá problém.

Právě otevření váhové kategorie 165 liber přilákalo bývalou hvězdu slavné UFC Kevina Lee. Ten totiž před pár dny s novou stájí podepsal smlouvu.

„Je to úžasné, vejít do téhle budovy je jako nový začátek. Cítím novou energii. A být tady vedle velkého šampiona a velkých šampionů minulosti a pokoušet se jít v jejich šlépějích, jsou tady velká očekávání a já jsem tady právě proto," nechal se slyšet Lee na tiskové konferenci.

V plánu zatím nejsou ani ženské divize. Minimálně tomu tak nebude při první akci, která se bude konat již 28. ledna. „Budeme o tom přemýšlet. Uvidíme, jestli bude mít dobré zápasnice," dodal Chabib.

Podpisy zápasníků

Jak bylo již dříve potvrzeno, bývalý vyzývatel prozatímního titulu UFC Kevin Lee podepsal smlouvu s organizací Eagle FC a debutovat by měl 11. března na turnaji v Miami. V tuto chvíli zatím není jasno o tom, s kým by se měl Lee utkat. Sám zápasník ovšem v nejbližší době chystá tréninkový kemp v místě dění, tedy v Miami.

Foto: EFC

Chabib Nurmagomedov během tiskové konference v Miami.Foto: EFC

Tiskové konference se zúčastnil také legendární bijec Júnior Dos Santos, který v UFC prožil báječná léta a bojoval s těmi nejlepšími. Z MMA Ligy mistrů se ovšem musel pakovat a přesedlal na jiný sport – box. Podpis v nové stáji Eagle FC však zatím není oficiální.

„Pozvali jsme ho a budeme na podpisu pracovat. Rozhodně ho chceme podepsat. Je to jeden z nejlepších zápasníků všech dob. Bývalý šampion těžké váhy UFC," vysvětlil Chabib.

Chabibova stáj se může pyšnit několika dalšími podpisy. Jedním z nich je veterán organizace Bellator Sergej Charitonov, který má na svém kontě jednatřicet výher. Ruský zápasník by se měl zúčastnit lednové akce. Eagle FC má podle všeho spadeno také na věhlasné zápasníky UFC Tonyho Fergusona či Codyho Garbrandta.

Klíčový rok 2022

Eagle FC má pro příští kalendářní rok obrovské plány. Chce zorganizovat zhruba 7-8 turnajů v USA, přičemž první se uskuteční 28. ledna a druhý 11. března. Všechny galavečery se odehrají v nové FLX Areně, která byla vyrobena speciálně pro Eagle FC. Komentátory galavečerů budou bývalý šampion dvou divizí v UFC Henry Cejudo a nedávno vysloužilá veteránka Felicie Spencerová.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.