Hlavní obsah

Závěrečný finiš přípravy! Procházka nabral směr Singapur, kde vyhlíží titulovou bitvu

Nejdůležitější zápas kariéry neradno podceňovat, důležitá je připravenost po všech stránkách. Právě závěrečný týden před titulovým soubojem UFC proti Brazilci Gloveru Teixeirovi bude sloužit k maximálnímu dopilování fyzické a psychické připravenosti. „Stačí si to občas jen projet v hlavě,“ přibližuje Jiří Procházka, který v pondělí odletěl do Singapuru, místa dějiště UFC 275.

Jak vypadá příprava těsně před zápasem? Stačí si to občas jen projet v hlavě, prozrazuje Jiří ProcházkaVideo: Sport.cz

 
Článek

„Většinou si sednu, zavřu si oči a v duchu si projedu svoje tréninky, a co bylo. To, v čem mám jistotu a to, co vím, že ještě potřebuju trochu dopilovat. Stačí si to občas jen projet v hlavě, obnoví se spoje v mozku, ať je to furt funkční," prozrazuje Procházka průběh posledních dnů před titulovým duelem.

Právě psychická připravenost bude před ostře sledovaným a očekáváným duelem jednou z hlavních složek. „Je důležité si naladit vnitřek, rytmus i psychickou pohodu, ale zároveň i takovou tu zdravou agresi. Je potřeba, aby si všechno padlo a šli jsme do zápasu rovnou nachystaní na první kolo," řekl svůj pohled na věc Martin Karaivanov, Procházkův trenér.

Jdeme tam od začátku diktovat tempo a průběh zápasu, má jasno tým Jiřího Procházky před bitvou s Gloverem TeixeirouVideo: Sport.cz

Devětadvacetiletý bijec čelí životní šanci. Jako první Čech v historii UFC může dosáhnout na titul šampiona této nejprestižnější bojové organizace. „Hecování přijde s blížícím se zápasem samo. I díky setkáním se soupeřem a celé zápasové atmosféry," přibližuje hostěradický rodák, který se poprvé v UFC představí před diváky.

„Věřím, že zápasová atmosféra bude mnohem větší. Předtím jsem neměl žádné diváky, nebyly žádné tiskové konference a tréninky před lidmi. S tímhle přijde náboj zápasu, který sám vybudí. Řekl jsem si, že se nechci vybuzovat řízeně, občas jsem to neuměl ukočírovat," přiznává zápasník s přezdívkou BJP. „Máme to sehrané tak, že žádné burcování ani pokřiky nejsou. Všichni si uvědomujeme, za čím jdeme a že je ve hře hodně. Není potřeba se vůbec hecovat," nastínil trenér Karaivanov.

Česká výprava v předchozích dnech dokončila finální přípravu v thajském Phuketu, která trvala necelé tři týdny. V pondělí 6. června následoval přesun do Singapuru, místa dějiště UFC 275, jehož vrcholem bude titulová bitva polotěžké váhy mezi Jiřím Procházkou a šampionem Gloverem Teixeirou. Duel se uskuteční 11. června. „Tenhle týden bude už je na koncentraci na zápas s krátkými tréninky," prozrazuje brněnský trenér.

Získá Jiří Procházka titul v polotěžké váze organizace UFC?
ano
88,9 %
ne
11,1 %
Celkem hlasovalo 10744 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •