Hlavní obsah

Životní šance! Česká naděje může psát historii

25. 12. 2021 12:36

Ve svých dvaceti letech má životní šanci. Český supertalent Tereza Bledá bude 30. prosince na OKTAGONU 30 bojovat o titul v ženské muší váze. A to teprve ve svých dvaceti letech. Dosud neporažená zápasnice bude chtít konec roku oslavit ve velkém stylu ziskem pásu pro šampionku. "Rozhodně nehodlám tuto šanci promarnit a udělám všechno, abych se stala šampionkou," nechala se slyšet Bledá pro Sport.cz.

Foto: OKTAGON MMA

Tereza Bledá má před sebou životní šanci, bude zápasit o titul.Foto: OKTAGON MMA

Článek

Česká zápasnice Tereza Bledá nedávno oslavila své dvacetiny a opožděným dárkem je titulová šance v ženské muší váze. Bledá se navíc může stát první ženskou šampionkou organizace OKTAGON MMA. Její duel bude vrcholem jubilejního OKTAGONu 30.

"Mám z toho velkou radost, že budu ve dvaceti letech bojovat o titul. Všechny zápasy vnímám jako stejně důležité, ale o titul opravdu stojím. Rozhodně nehodlám tuto šanci promarnit a udělám všechno pro to, abych se stala první šampionkou," věří si Bledá.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Tereza Bledá (@bleda_tereza)

Pro Bledou to bude čtvrtý zápas během jediného kalendářního roku. Zároveň zaútočí na pátou výhru v řadě, ve hře tedy bude prodloužení série neporazitelnosti. "Měla jsem tři zápasy hned za sebou, to mi vyhovovalo. Nyní nastupuji po půl roce, ale citím se maximálně přiravená. Momentálně jsem už v závěru přípravy, mám lehčí tréninky, hodně se snažím regenerovat a pracuji na váze. Období Vánoc se teď snažím příliš nevnímat, soustředím se hlavně na zápas, který je pro mě důležitý," vysvětlila.

Titulový zápas byl oficiálně oznámen v polovině prosince. Soupeřkou české bojovnice bude sedmadvacetiletá Brazilka Mabelly Lima. "Bylo ve hře mnohem více jmen a na všechna jsem řekla ano, ale až tato soupeřka nakonec vyšla a jsem za to ráda," konstatovala Bledá.

Brazilská zápasnice během kariéry vyhrála devětkrát, prohrála v jediném případě. Bylo tomu tak během populární show Dana White's Tuesday Night Contender Series, kde nestačila na Luanu Carolinu a sen o kontraktu v slavné UFC se jí vzdálil. Lima však na porážku zareagovala nejlepším možným způsobem a připsala si dvě výhry v řadě.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

"Má podobný styl jako já, plus se hodně zaměřuje na klinče. Já jsem zase vyšší a mám o dost delší rozpětí rukou. Momentálně ale nemohu hodnotit, jak těžká to je soupeřka. To se dozvím, až spolu půjdeme do klece a rozdáme si to. Jsem připravená na zápas v postoji i na zemi. Kurzově budu nejspíš favoritkou já. Ale podle skóre by to měla být Lima. Uvidíme, jak to bude vypadat v zápase," nastínila situaci Bledá.

Jak by měl souboj podle české bojovnice vypadat? "Ráda bych souboj ukončila dřív, ale je to težká soupeřka a je možné, že zápas skončí na body," nechala se slyšet Češka.

Opět nekompromisní Tereza Bledá a její další ukončení před limitemVideo: Sport.cz, Oktagon TV

Bledá bude vůbec poprvé v profesionální kariéře zápasit těsně po Vánocích. Tradiční pochutiny, tedy vánoční cukroví, tak musí odsunout na vedlejší kolej. "Během Vánoc mě čeká zavodňování, takže štědrovečerní večeři jsem nejedla a stejně to mám s cukrovím. Je to pro mě rozdíl, obvykle se na Vánoce velmi teším a mám volno. Nyní se ale soustředím jen na zápas. Vánoc ještě zažiji spoustu, ale první zápas o titul už nikdy. Prioritou je pro mě zápas a nic jiného teď neřeším," přiznala dvacetiletá zástupkyně Reinders MMA.

Pochopitelně se blíží také konec roku, mnozí si v této souvislosti dávají předsevzetí." Na nic podobného nevěřím, pokud se chce člověk v něčem změnit, nepotřebuje k tomu čekat na Nový rok," dodala Bledá.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.