Hlavní obsah

Návrat se nepovedl. McGregor padl, Poirier ho poslal k zemi

24. 1. 2021 6:45Aktualizováno 24. 1. 2021 8:27

Zůstal ležet na podlaze a svět MMA právě prožíval překvapení na galavečeru UFC 257 v Abú Zabí. Conor McGregor prohrál, ve druhém kole byl knockautován. Dustin Poirier zvládl odvetu, když se Ir nechal natlačit na pletivo a po sérii ran poslal Američan bývalého šampiona dvou váhových kategorií UFC na záda.

Foto: Jeff Bottari, Reuters

Dustin Poirier (vpravo) porazil Conora McGregora ve druhém kole T.K.O.Foto: Jeff Bottari, Reuters

Článek

McGregor se vrátil po roce, do klece šel zpět, i když už několikrát řekl, že končí. Důchod se nekonal, vše si rozmyslel a sebevědomě narukoval do zápasu s Američanem, kterého v roce 2014 porazil za 106 sekund. Teď bylo vše jinak, favorit prohrál.

"Jsem šťastný, ale nepřekvapuje mě to. Je za mnou práce. Conor vzal tento výsledek profesionálně. Máme to 1:1, možná se potkáme znovu," spekuloval po výhře Poirier.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený ufc (@ufc)

První kolo Ir pravděpodobně vyhrál, i když se dostal na zem, nepanikařil, měl více síly, v postoji se trefoval a vše vypadalo, že skončí podle očekávání. Jenže Poirier přišel s účinnou taktikou, která není žádnou novinkou. Rozkopával McGregorovi přední nohu. Ten se nesnažil kopy bránit, což byl postupem času problém.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený ufc (@ufc)

V polovině druhého kola se nechal McGregor natlačit na pletivo, sice se snažil hýbat hlavou, aby všechno neschytal. Jenže narazil. Nedokázal z tohoto sevření utéct a po sérii ran přišla poslední, která mu podťala nohy a on skončil na zádech. Byl konec, vítězný návrat se nekonal. Ir poté ještě dlouho zůstal na zemi, když se pokusil vstát, měl problém, jeho rozkopaná noha nebyla v pořádku, což také před vyhlášením přiznal.

„Je těžké překonat dlouhou pauzu. Jeho kopy na nohu byly dobré. Ta noha byla mrtvá. Dustin je bojovník. Musím to oprášit a vrátit se. To je ono, to budu dělat. Potřebuji aktivitu. Výborně, Dustine. Je těžké (porážku) spolknout," přiznal McGregor.

Tento duel lehkých vah měl sledovat také Chabib Nurmagomedov, neporažený šampion. Ten měl údajně říct, že pokud na UFC 257 uvidí výjimečný výkon, mohl by uvažovat o návratu ze sportovního důchodu. Takto interpretoval jeho slova prezident UFC Dana White.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený ufc (@ufc)

Hlavní zápas v Abú Zabí vyhrál Poirier, ve druhém kole T.K.O. Předzápas ovládl za 150 sekund nekompromisně Michael Chandler, který si v UFC připsal premiéru, když přišel bojovat jako několikanásobný šampion Bellatoru. Nestačil na něj Dan Hooker.

„Bylo to skvělé. Strávil jsem 12 let mimo tuto společnost (UFC), přemýšlel jsem o této možnosti, přemýšlel jsem o těchto zápasech, přemýšlel jsem o bitvách s nejlepšími kluky na světě. Teď jsem tady. Prostě se cítím skvěle, je to čistá euforie. Vyhrál jsem svůj první zápas v UFC, je to velkolepý knockout. Jen se snažím být pozoruhodný," řekl po dominantní výhře také Chandler.

Pokud tyto dva výkony Nurmagomedov viděl, má dva potencionální soupeře, kteří se ukázali. Bylo to dost speciální pro šampiona?

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.