Hlavní obsah

S trilogiemi se roztrhl pytel. Mexický zabiják bude znovu čelit bývalému kadeřníkovi

David SuchýSport.cz
15. 10. 2021 6:44

Smíšená bojová umění se dočkají dalšího završení trilogie. Nejprestižnější bojová organizace UFC totiž chystá třetí vzájemný souboj v muší váze mezi současným šampionem Brandonem Morenem a vyzývatelem Deivesonem Figueiredem. Duel se měl uskutečnit již na konci letošního roku, nakonec si fanoušci budou muset počkat na začátek toho příštího.

Foto: Getty/UFC

Přátelské gesto od Deivesona Figueireda! Brandon Moreno získal na turnaji UFC 263 mistrovský pásFoto: Getty/UFC

Článek

Brandon Moreno ziskem mistrovského opasku psal historii, UFC se totiž dočkala vůbec prvního mexického šampiona. Brandona Morena tak nyní bude čekat první obhajoba v rámci muší váhy. Assassin Baby, jak se Morenovi přezdívá, se tak potřetí postaví tváří v tvář bývalému šampionovi Deivesonovi Figueiredovi. Druhý jmenovaný si pochopitelně bude chtít vzít mistrovský pás zpět, v předchozích dvou duelech ale Morena neporazil.

Fantastickou bitvu přinesl hned první souboj. Ten byl vypsán na pět kol a po vyrovnaném průběhu se nakonec sudí přiklonili k remíze a pochopitelně musela být naplánována odveta. V ní se Morenovi povedlo šokovat. Mexičan působil od prvních vteřin velice jistým dojmem. Figueiredo se jen stěží dostával k něčemu nebezpečnému a ve třetím kole vzdoroval škrcení. Tomu nakonec nedokázal uniknout, perfektně nasazený rear-naked choke zajistil Morenovi mistrovský pás.

Završení trilogie tak viselo ve vzduchu. Nejprve se hovořilo o polovině prosince letošního roku, jenomže na hlavní kartu byl přidán souboj ve velterové váze mezi Jorgem Masvidalem a Leonem Edwardsem. Bitva Mexičana s Brazilcem tak byla přesunuta na 22. leden 2022.

Reklama

Související témata: