Biker Cink byl v short tracku na MS dvanáctý, titul obhájil Gaze

Biker Ondřej Cink obsadil v short tracku na mistrovství světa ve Skotsku 12. místo. Zvítězil Novozélanďan Samuel Gaze a obhájil tak loňský titul. Druhý byl Francouz Victor Koretzky, třetí Brit Thomas Pidcock.

Ondřej Cink. Ilustrační foto.

Deset z celkem 11 okruhů 9,9 kilometru dlouhého závodu se Cink držel ve vedoucí skupině na dosah medailovým pozicím, v rozhodujících fázích mu však soupeři bojující o pódium poodjeli. Na Gazeho měl v cíli manko 12 sekund. Na 33. místě dojel Jan Škarnitzl, na 45. příčce skončil Lukáš Kobes.

Sedmadvacetiletý Gaze měl ve spurtu více sil než Koretzky, jenž se snažil v samém závěru uzmout zlato ze druhé pozice, ale Novozélanďan si oslavu načasoval přesně a uhájil těsný triumf. Univerzál Pidcock - olympijský vítěz v cross country z Tokia - projel cílem o dvě sekundy později.