Silniční časovku na MS vyhrála Američanka Dygertová, Kvasničková byla čtyřicátá

Vítězkou časovky na mistrovství světa v silniční cyklistice je podruhé Američanka Chloé Dygertová. Stříbro získala Australanka Grace Brownová a bronz Rakušanka Christina Schweinbergerová. Eliška Kvasničková obsadila 40. místo, druhá Česka ve startovním poli Kristýna Burlová byla padesátá.

Američanka Chloé Dygertová znovu ovládla na MS časovku.

Šestadvacetiletá Dygertová, která vyrážela na 36,2 kilometru dlouhou trať jako devatenáctá z 86 cyklistek, zajela suverénně nejlepší čas. Dokázala ho stlačit těsně pod 47 minut a usedla na místo určené průběžně nejlepší závodnici. Nakonec na něm i zůstala, byť Brownová z jejího velkého náskoku na mezičasech hodně smazala a v cíli byla pomalejší jen o necelých šest sekund. Schweinbergerová ztratila na Američanku takřka minutu a čtvrt.

Kvasničková byla sedmou nejlepší mezi cyklistkami do 23 let. Do cíle přijela s více než pětiminutovým mankem na vítězku. Burlová, jež spadá rovněž do třiadvacítky, potřebovala ke zdolání trati v okolí skotského Stirlingu další minutu navíc.