Cavendish završil závod Kolem Turecka 150. vítězstvím v kariéře

Závěrečnou osmou etapu Kolem Turecka vyhrál v dalším hromadném finiši britský cyklista Mark Cavendish. Hvězdný spurtér si připsal čtvrté prvenství v tomto závodě a 150. triumf v kariéře. Celkovým vítězem se stal Španěl José Manuel Díaz, který v posledním dnu udržel náskok jedné sekundy před Australanem Jayem Vinem.

Závěrečnou osmou etapu Kolem Turecka vyhrál v dalším hromadném finiši britský cyklista Mark Cavendish.

Cavendish navázal na vítězství v druhé až čtvrté etapě. Přesto skončil druhý v bodovací soutěži za Belgičanem Jasperem Philipsenem, který si připsal dvě vítězství a čtyřikrát dojel ve sprintu druhý - vždy za Cavendishem.

Pětatřicetiletý britský mistr světa z roku 2011 se v závodě druhého nejvyššího seriálu UCI ProSeries vrátil na nejvyšší stupínek po hodně dlouhé době. Na vítězství čekal přes tři roky.